Beşiktaş 93 – 87 Bursaspor

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 28. haftasında siyah beyazlı takım Beşiktaş Emlakjet kendi sahasında yeşil beyazlı takım Frutti Extra Bursaspor’u konuk ettiler.

Nefes kesen karşılaşma sonunda ev sahibi siyah beyazlı takım Beşiktaş Emlakjet kendi sahasında yeşil beyazlı takım Frutti Extra Bursaspor’u 93 – 87 mağlup ederek haftayı galibiyet ile tamamladılar.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş Emlakjet Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligin de normal sezonun bitimine iki hafta kala ligde 9. galibiyetini aldı.

Kara kartal kümede kalma mücadelesi verdiği Gaziantep Basketbol ile puanını eşitledi ve averajla rakibinin üstünde yer alarak önemli bir galibiyet yakalamış oldular.

Karşılaşma sonun da Siyah beyazlı takım Beşiktaş Emlakjet 28 maç sonun da 9 galibiyet 19 mağlubiyet ile 37 puan ile 15. Sırada yer aldılar. Yeşil beyazlı takım Frutti Extra Bursaspor ise 28 karşılaşma sonunda 17 galibiyet 11 mağlubiyet ile 45 puan ile 5. Sırada yer aldılar.

BEŞİKTAŞ KÜMEDE KALMA MÜCADELESİNDE ÖNEMLİ BİR GALİBİYET ELDE ETTİ

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’ de kümede kalma mücadelesi veren kara kartal iyi başlamadı. Karşılaşmaya iyi başlayan konuk ekip, ilk 5 dakikayı 13 – 6 ile önde götürse de kara kartal üst üste hızlı hücumlarla 9. dakikada 20 – 19 ile öne geçerken ilk çeyreği de 24 – 21 ile rakibinin önünde tamamladılar.

Karşılıklı basketlerle başlayan ikinci periyotta üstünlüğü ele alan ev sahibi takım Beşiktaş Emlakjet farkı 8 sayıya çıkararak önde gittiler. Kalan bölümde üstünlüğünü koruyan kara kartal karşılaşmanın ilk yarısında yeşil beyazlı takım Frutti Extra Bursaspor‘u 47 – 42 ile geride bırakarak soyunma odasına önde giden taraf oldular.

Karşılaşmada ikinci yarıya ektili başlayan bu kez konuk yeşil beyazlı takım Frutti Extra Bursaspor oldu.  3. Çeyrekte her iki takımın a istekli oyunu ile karşılıklı sayılar ile geçilirken son sözü etkili olan ev sahibi takım Beşiktaş Emlakjet final periyoduna 71 – 66 ile önde giren taraf oldular.

Karşılaşmada Son çeyrekte üstünlüğünü sürdüren ve rakibinin farkı kapatmasına izin vermeyen siyah beyazlı takım Beşiktaş Emlakjet, sahadan 93 – 87 ile galip olarak ayrılan takım oldu.

Maç Bilgileri

Salon: Emlakjet Spor Kompleksi

Hakemler: Ali Serkan Emlek, Ahmet Tatlıcı, Erhan Gürsel

Beşiktaş Emlakjet: R. E. Cartwright 22, Freeman 31, Burak Can Yıldızlı 6, Samet Yiğitoğlu, Sokolowski 3, Usher 10, Ömer Can İlyasoğlu 3, Okben Ulubay 1, Egemen Güven 5, McCormack 12

Frutti Extra Bursaspor: D. R. Needham 12, Auguste 15, Andrews 13, Dudzinski 17, Clemmons 5, Yiğitcan Saybir 3, Ömer Utku Al 5, Onuralp Bitim 17, Mehmet Nihat Atalan

1. Periyot: 24 – 21 Devre: 47 – 42 3. Periyot: 71 – 66