Toroslar OtoFest Modifiye Araçlara Sahne Oldu


Toroslar Belediyesi tarafından düzenlenen OtoFest, renkli görüntülere sahne oldu. Modifiye ve klasik araç tutkunlarının her sene bir araya geldiği Toroslar OtoFest, vatandaşlardan da büyük ilgi gördü. Mersin Otomobil Sporları Kulübü (MOSK) iş birliği ile gerçekleştirilen etkinlikte araçlar, farklı ses sistemleri, aksesuarları, teknik donanımları ve renkleri ile beğenilere sunuldu.


Toroslar Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu sene de otomobil sevdalılarının bir numaralı buluşma noktası oldu. Toroslar Otofest’te görücüye çıkan çok sayıda araç, dikkatleri üzerine çekti.


Diğer İllerden de İlgi Gördü


Mersin’in yanı sıra diğer illerdeki vatandaşlar da Toroslar Otofest’e ilgi gösterdi. Hatay, Adana, Trabzon, Ankara, Gaziantep, Kahramanmaraş, Konya ve Şanlıurfa’dan modifiye araç sevenler bir araya geldi.


Toroslar Cumhuriyet Meydanı, Toroslar Otofest’e ev sahipliği yaptı. Birbirinden farklı ve gösterişli marka & modeldeki otomobiller burada sergilendi. Adeta görsel bir şölen yaratan araçlar, desibel, basık araç ve güzellik bakımından aralarında yarıştı. Mersin Otomobil Sporları Kulübü (MOSK) iş ortaklığı ile gerçekleşen festivalde genç vatandaşlar, çoğunlukla motorlara ilgi gösterdi.


Toroslar Belediye Başkanı’ndan Drift


Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da Toroslar Otofest’e katılım gösterdi. Mersinliler ve gençler ile interaktif içerisinde olan Başkan Yılmaz, coşku ile karşılandı. Festival alanında vatandaşlar için geniş güvenlik önlemleri de alındı.


Modifiye araçlar, vatandaşlar için büyük şovlar gerçekleştirdi. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ile birlikte Toroslar Ülkü Ocakları Başkanı Vurul Koparan, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet ve belediye meclis üyeleri de şovları keyifle seyretti.


Bir süre sonra gelen teklifi kırmayan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, drift yapan araca bindi. Gösteriden etkilenen gençler, ilgi ve hayranlıklarını ifade ederken başkan ile çok sayıda insan öz çekim gerçekleştirdi.


Toroslar Belediye Başkanı Yılmaz, gençlere nefes aldırmanın en büyük hedefleri olduğunu ve onlar ilgi gösterdiği müddetçe bu tip etkinliklerin düzenlenmeye devam edeceğini bildirdi. Gençleri her daim desteklediklerini ve onların olduğu her yerde olacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, Otofest’in büyük ses getirdiğini vurguladı.