Toroslar Belediyesi Kurtuluş Kupası’nda Şampiyon Oldu

14.kez düzenlenen Kurtuluş Kupası Geleneksel Kurumlar Arası Futbol Turnuvası şampiyonu belli oldu. Mersin’in merkez ilçesindeki Toroslar Belediyesi’nde düzenlenen geleneksel turnuvanın final maçında Toroslar Belediyespor ile Mersin İl Emmiyet Müdürlüğü karşı karşıya geldi. Normal süresi ve uzatma dakikaları beraberlikle sonuçlanan karşılaşmada Toroslar Belediyespor rakibini penaltı vuruşlarında 4-3 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı ve kupanın sahibi oldu.

3 Ocak Mersin İşgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri içerisinde yer alan, Mersin ilinin merkez ilçesindeki Toroslar Belediyesi’nde düzenlenen 2022 Kurtuluş Kupası geleneksel kurumlar arası futbol turnuvası finali oynandı. 14. kez düzenlenen geleneksel futbol turnuvasına toplam 21 takım katılım gösterdi. Bir çok takımın heyecan kattığı turnuvayı futbol severler coşkuyla takip etti.

Kurtuluş Kupası Geleneksel Kurumlar Arası Futbol Turnuvası finalinde Toros Belediyespor ile Mersin İl Emniyet Müdürlüğü karşı karşıya geldi. Normal süresi eşitlikle tamamlanan mücadelede uzatma

dakikalarında gol sesi çıkmadı ve penaltı atışlarına geçildi. Heyecan dolu geçen penaltı vuruşlarında Mersin İl Emniyet Müdürlüğünü 4-3’lük skorla geçen Toros Belediyespor 14.kez düzenlenen geleneksel turnuvayı kazanmayı başardı. Kupa sevinci yaşayan Toros Belediyespor’da maçtan sonra şampiyonluk kutlaması gerçekleşti.

Başkan Atsız Afsın Yılmaz Önemli Mesajlar Verdi

toroslar belediyesi

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afsın Yılmaz’ın düzenlediği programa Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, belediye meclis üyeleri, kurum müdürleri ve bir çok sporcu katıldı. Geleneksel turnuvanın ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Daha sonra Toroslar Belediye Başkanı Atsız Ayşin Yılmaz açıklamalarda bulundu. 14. düzenlenen geleneksel turnuvaya katılan tüm kurumlara teşekkürlerini ileten Toroslar Belediye Başkanı Atsız Ayşin Yılmaz, toplumun huzurunu sağlamak üzere bir çok kurumla çalıştıklarını ve geleneksel olarak düzenlenen kurumlar arası futbol turnuvanın bu anlamda öneminden bahsetti. Karşılaşmanın sonucu ne olursa olsun takımlarda oynayan her kişinin kazanacağı bir turnuva olduğunu söyleyerek önemli bir noktaya parmak bastı.

Turnuvaya katılan tüm kurumlara teşekkürlerini yineleyen Başkan Yılmaz, 3 Ocak Mersin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlere ve gazileri minnetle andı. Kurtuluş Kupası Geleneksel Kurumlar Arası Futbol Turnuvası final maçı öncesinde düzenlenen törenden sonra karşılaşmaya geçildi.

Toroslar Belediyesi Rakibini 4-3’lük Skorla Geçti

14.kez düzenlenen Kurtuluş Kupası Geleneksel Kurumlar Arası Futbol Turnuvası finali  oldukça çekişmeli bir maça sahne oldu. İlk yarısı ve ikinci yarısı ayrı ayrı olmak üzere her iki takımda sahadaki dostluğu çok iyi yansıttı. Futbol severlerin merakla izlediği karşılaşmanın normal süresi beraberlikle tamamlandı. Uzatmalara geçildi ancak her iki takımında yorgun oluşu tempoyu bir hayli düşürürken, penaltı vuruşları finale yakışır bir renk kattı. Heyecan dozu yüksek geçen penaltı vuruşlarında Mersin İl Özel Müdürlüğü’nü 4-3’lük skorla mağlup etmeyi başaran Toroslar Belediyespor, şampiyonluğa ulaşan takım oldu.