3 Ocak Kurtuluş Kupası Bayrak Yarışı

Mersin’in merkez ilçesi olan Toroslar Belediyesi’nde gerçekleşen 3 Ocak Kurtuluş Kupası Bayrak Yarışı, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl döneminin kutlanması kapsamında coşkulu bir şekilde düzenlendi.

Toroslar Belediyesinin her yıl düzenli olarak yaptığı 3 Ocak Zafer Yürüyüşü bu yıl yeni tip korona virüs (covid-19) tedbirleri nedeni ile gerçekleşemedi. Pandemi döneminde küçüklü büyülü neredeyse tüm spor faaliyetleri gibi 3 Ocak Kurtuluş Yürüyüşü’de nasibini aldı.

Toroslar Belediyesi kurtuluş coşkusunu genlerle kutlamaka için yürüyüş yerine Kurutuluş Kupası Bayrak Yarışı düzenledi. 64 sporcunun katıldığı yarışma yeni tip korona virüs (covid-19) tedbirlerine uygun şekilde gerçekleştirildi. Çağdaşkent Mahallesinde bulunan 68’liler Ormanında yapılan yarışma Atletizm İl Temsilciliğinin iş birliğiyle organize edildi.

Mersin’in Kurtuluşunda Bayrak Yarışı

Pandemi nedeni ile birçok kutlama ve müsabaka iptal edilse de orjinalinden daha küçük çapta yapılan müsabakalar sporculara destek ve moral oluyor. Mersin’in kutuluşu olan 3 Ocak için de her sene düzenlenenden çok daha küçük çaplı bir yarışma düzenlendi.

Sınırlı sayıda katılımcı alan yarışma sembolik olarak düzenlendi. Korona virüs (covid-19) tedbirlerine uygun bir şekilde gerçekleştirilen yarışa tam 64 sporcu katıldı. Tamamı gençlerden oluşan yarışmacılar birlik beraberlik içinde yarışarak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı.

Özel Sporcudan Özel Bir Teşekkür

Kurtuluş Kupası Bayrak Yarışına bir ampute sporcu da ilgi gösterdi. Mersin Üniversitesi Resim Bölümü 4. Sınıf öğrencisi olan ampute sporcu Hüseyin Ergün, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a kendilerine böyle bir imkan sağladığı için teşekkürlerini iletti. Hüseyin Ergün, gençlerin spora teşvik edildiği ve böyle anlamlı bir günde yarışma düzenleyerek bizleri bir araya getiren Atsız Afşın’a teşekkür ettiğini dile getirdi. Kurtuluş Kupası Bayrak Yarışında yer aldığı için mutlu ve şanslı olduğunu belirtti.

Yarışmada birinci gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, ikinci gelen Tarsus Belediyesi Spor Kulübü, üçüncü gelen ise Mersin Yüksel Spor Kulübü elde etti.

Dereceye girenlerin ödüllerini Toroslar Belediyesi Başkanvekili Adnan Baş, Atletizm İl Temsilcisi Halil Oğuz ve protokol üyeleri sporculara takdim etti. Aynı zamanda yarışmaya katılan tüm sporculara anı madalyası verildi.