Tarsus İdman Yurdu’nun Rakibi Belli Oldu

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta çok bunalımlı dönemlerden de geçen Tarsus İdman Yurdu, bir dönem ciddi bir krize girmişti. Sarı Lacivertli takım bu dönemde kadronun başına getirdiği Birol Erol ile birlikte şahane bir yükselişe geçti ve ligin son sıralarında yer alırken bir anda Play-Off potasına kadar yükselmeyi başardı. Sezon tamamlanmadan Play-Off’a katılmayı garantileyen Mersin temsilcisinin rakibi de geçtiğimiz günlerde belli oldu.

Zorlu Rakip

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde çok sıkıntılı dönemlerden geçen Tarsus İdman Yurdu, bu zorlukların ve sıkıntıların hepsinin üstünü çizmeyi başardı.

Mersin temsilcisi yönetiminin istifa ettiği, peş peşe teknik direktör değiştirdiği dönemde başarılı bir operasyona imza attı ve takımın başına Birol Erol’u getirdi. Erol yönetiminde oynadığı müsabakalarda şahane performanslara ve çok önemli bir galibiyet serisine imza atan Sarı Lacivertli takımın yükselişi göz kamaştırıcıydı.

Ligin alt sıralarında yer alırken bir anda üst sıralara doğru tırmanmayı başaran Mersin temsilcisi, başarısı sayesinde sezon bitmeden Play-Offlara katılmayı garantileyen takımlar arasına girdi. Bununla birlikte Tarsus İdman Yurdu’nun Play-Off aşamasında karşı karşıya geleceği rakibi de belli oldu.

Sezonun en iddialı takımlarından biri olan ve sezon başından bu yana Play-Off potasında yer alan ekiplerden Amed SK ile eşleşti. 12 Mayıs tarihinde kendi sahasında rakibini konuk eden Tarsus İdman Yurdu, 16 Mayıs tarihinde oynanan müsabakayla da birlikte Play-Off finalinde yer almayı hedefleyecek.

Üstünlük Tarsus İdman Yurdu’nda

Bununla birlikte TFF 2.Lig düzeyinde Play-Off müsabakaları normalden daha zor oluyor ve birçok takım eğer sezon içerisinde direkt olarak yükselemeyeceklerini düşünürlerse Play-Offlara katılmamayı tercih ediyor.

Bu bağlamda Amed SK karşısında oynanacaklar maçlarda takımın nasıl bir performans göstereceği merak ediliyor. Sezonun ilk randevusunda Amed SK’nın sahasında oynanan maç ev sahibi ekibin 1-0’lık üstünlüğüyle sona ermişti.

Ancak ikinci yarıda oynanan maçta Tarsus İdman Yurdu rakibini 2-0 ile mağlup etmeyi başarmıştı. Bununla birlikte iki takımın güncel formları incelendiğinde de Mersin temsilcisinin üstün bir durumda olduğunu dile getirmekte fayda var.

Birol Erol yönetiminde şahane işler çıkartan Sarı Lacivertli takım bu formunu devam ettirebildiği takdirde çok sancılı geçen bir sezonu peri masalına çevirmeyi başarabilir. Bu öykünün yazılabilecek olması dahi kimsenin aklına gelmezken başarılı teknik adamı göreve getiren yöneticilerin, teknik adamın oyununa hemen uyum sağlayan oyuncuların takdir edilmesi şart.

Öte yandan aslan payı kesinlikle Birol Erol’un. Başarılı teknik adam tamamen dağılmış bir camiayı kenetlemeyi başardığı gibi oyuncuları da kendi oyununa ikna etmeyi bildi. Bu bağlamda gerçekten çok zor bir işi başaran teknik adam eğer takımı bir üst lige çıkartan teknik adam da olursa çok kısa bir süre içerisinde adını tarihe yazdıran isimlerden biri haline gelebilir.