Tarsus İdman Yurdu’nda Play-Off Sevinci

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta çok sancılı dönemler geçiren Tarsus İdman Yurdu, takımın başına Birol Erol’u getirdikten sonra deyim yerindeyse yüksekten uçmaya başladı ve yakaladığı inanılmaz galibiyet serisi sayesinde üst sıralara kadar tırmandı. Oynadığı son müsabakada aldığı galibiyetle birlikte Play-Offlara katılmayı garantileyen Mersin temsilcisinde bu haftanın bu başarının sevinciyle geçtiğini dile getirmek mümkün.

Ne Performans Ama

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta en ilgi çeken öykülerden birini kesinlikle Tarsus İdman Yurdu yazdı. Sarı Lacivertli ekip sezona çok iddialı bir şekilde başlamasına ve bu iddiasını güçlendirecek bir kadro kurmasına rağmen bir türlü istediği sonuçları alamamıştı.

Devre arasına gelinen dönemde ciddi bir krizin içerisinde yer alan Mersin temsilcisi, buna rağmen bu krizi çözmek yerine kadrosuna başka isimler katmayı çözüm olarak buldu ancak pek tabii bu çözüm de etkili olmadı.

Bununla birlikte takımın yaşadığı bunalımdan bir türlü çıkamaması yönetimi de belirli bir bunalımın içine soktu ve yönetim istifa etti. Bir anda ne hocası ne de yönetimi olmayan bir takım haline gelen Tarsus İdman Yurdu adına sezonun kırılma noktası da tam olarak buydu.

Zira geride kalmayı tercih eden bir avuç yönetici gemiyi limana yanaştırma görevini üstlendiler ve bu bağlamda göreve de Birol Erol’u getirdiler. Erol yönetiminde inanılmaz bir çıkış yakalayan Tarsus İdman Yurdu ilk maçında Uşak Spor ile 2-2 berabere kaldıktan sonra üst üste tam 13 maç kazandı ve bu sayede en alt sıralardan üst sıralara kadar yükseldi.

Play-Off Garanti

Öte yandan takımın gösterdiği bu başarılı performans son olarak oynanan Zonguldak Kömürspor maçında alınan 3-2’lik galibiyetle birlikte iyiden iyiye taçlandı. Bu galibiyetle birlikte sezonu Play-Off potasında tamamlamayı garantileyen Sarı Lacivertli ekip normal sezonun son maçında Bucaspor ile karşı karşıya gelecek.

Bu müsabakadan da iyi bir sonuçla ayrılarak normal sezonu oldukça moralli kapatmayı hedefleyen Tarsus İdman Yurdu’nu geriye kalan süreçte yine zor bir süreç bekliyor olacak. Zira TFF 2.Lig düzeyinde Play-Off müsabakaları gerçekten çok zorlu geçiyor ve birçok takım katılmasına rağmen sadece 1 takım bir üst lige yükseliyor.

Bu bağlamda Sarı Lacivertli takımın bu kadar formda olması kendisi adına ne kadar özgüven vericiyse rakipleri açısından da o kadar korkutucu olacaktır. Psikolojik avantajı ele geçirdiği takdirde zaten form durumu ve kadro kalitesi olarak birçok rakibinden önde olan Tarsus temsilcisinin TFF 1.Lig’e kapağı atma ihtimali hiç de az olmaz.

Ancak bahsi geçtiği gibi her takım adına tek kontenjanı doldurabilmek çok zor bir ihtimal ve Tarsus İdman Yurdu da bu durumdan bağımsız değil. Artık çok daha fazla dikkat ve çok daha fazla çaba gerektiren maçlar oynanacak.