Tarsus İdman Yurdu’nun Kiralık Yıldızı Heyecanlı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta dikkat çeken performanslar sergileyen ve Play-Off aşamasında da bir hayli mesafe kat eden Tarsus İdman Yurdu, gelecek sezonun çalışmalarına start vermeye hazırlanıyor. Sarı Lacivertli ekipte kadrodan ayrılacak isimler ve kadroya eklenecek isimlere dair çalışmalar yapılırken, iki sezondur Mersin temsilcisinde forma giyen Abdüssamed Karnucu, Fanatik Gazetesi’ne bir demeç verdi. Verdiği demeçte Sarı Kırmızılı takımına dair duyduğu heyecanı paylaşan başarılı oyuncu artık rekabete çok daha hazır olduğunu dile getirdi.

Artık Forma İçin Hazırım

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde dikkat çeken işler çıkartan Tarsus İdman Yurdu, gelecek sezona dair hazırlıklarına başlamak adına kollarını sıvadı ancak kadro şekillendirme çalışmaları o kadar kolay olmayacak gibi görünüyor.

Sarı Lacivertli takımın gelecek sezona dair kadrosunu saklayabilmesi adına ilk olarak kiralık oyuncularına dair bir karar vermesi gerekiyor. Bu karardan sonra sözleşmeli oyunculardan gönderileceklerin belirlenmesi ve takıma eklenecek isimlerle de anlaşma sağlanması bekleniyor.

Tüm bunlarla birlikte Mersin temsilcisinde son 2 sezondur dikkat çeken bir isim var. O isim de Abdüssamed Karnucu. Başarılı oyuncu Galatasaray altyapısından yetiştikten sonra daha fazla forma şansı bulabilmesi adına Mersin temsilcisine kiralık olarak gönderilmişti.

Burada oldukça iyi işler çıkartan ve her iki kulübünün de yöneticilerini etkileyen Karnucu, geçtiğimiz günlerde Fanatik Gazetesi’ne bir demeç verdi. Bu demeçte Galatasaray’a mesajı yollayan genç oyuncu, artık forma rekabetine girebilmek adına daha da iddialı olduğunu ifade etti.

Tarsus İdman Yurdu’nda 60 maçtan fazlasına çıktığını hatırlatan başarılı oyuncu, bu bağlamda birçok genç oyuncudan daha şanslı olduğunu, formayı kapabilmek adına da elinden geleni yapacağını dile getirdi.

En İyisi Değil Ama İdare Eder

TFF 2.Lig Beyaz Grup’un en iyi futbol ligi olmadığının farkında olduğunu dile getiren genç oyuncu, bununla birlikte Tarsus İdman Yurdu ile oynadığı müsabakaların da kolay geçmediğini ve yine de belirli bir seviyeyi ifade ettiğini aktardı.

Bu ligde 60 maça çıkmış olmanın kendi akranı olan birçok oyuncuya nasip olmadığını hatırlatan Abdüssamed Karnucu, bu bağlamda kendisini şanslı gördüğünün de mesajını vermiş oldu. Tüm bunlarla birlikte gelecek sezona dair bazı şeyleri de toplu olarak değerlendirmek gerektiği kesin.

Zira Sarı Lacivertli takımın gelecek sezona dair kaygıları her geçen gün daha çok artıyor ve yöneticilerin taraftarları rahatlatmak adına daha fazla çaba göstermesi gerekiyor. Bu sezon içerisinde hayal kırıklıklarını, sevinçleri, başarıları ve başarısızlıkları bir arada barındıran bir sezondu ve bu bağlamda camia oldukça yıprandı.

Öte yandan kulübün gelecek sezona gelmeden evvel ilk olarak bir kongre seçimi atlatması gerekiyor. Bu sürecin de ne kadar yıpratıcı olduğunu dile getirmek konusunda futbolseverlerin hemen hemen hepsi aynı şeyi düşünüyor.