Tarsus İdman Yurdu Borcunu Ödeyecek

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde iyi noktalara gelmesine rağmen Play-Off aşamasında istediklerini başaramayan Tarsus İdman Yurdu, gelecek sezona dair hazırlıklarına başlayacak ancak önünde bazı engeller yer alıyor. Bu engellerden en önemlisiyse kuşkusuz maddi engeller. Şu sıralar belirli bir miktar borcu nedeniyle transfer yapması mümkün olmayan Sarı Lacivertli ekibi rahatlatansa Başkan Haluk Bozdoğan oldu. Bozdoğan söz konusu borcun ödeneceğini açıkladı ve açıklamasında kulübün gündeminde yer alan son maddelerle alakalı olarak da önemli konulara değindi.

Kimse Endişe Etmesin

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinin ilk döneminde beklentilerin altında kalan Tarsus İdman Yurdu, sezon içerisinde yakaladığı yükselişle Play-Off mücadelesi vermeyi başardı ancak mücadeleyi başarıya bağlayamadı.

Bununla birlikte kulübün son günleri pek kolay geçmedi. Gerek Olağanüstü Seçimli Genel Kurul süreci, gerekse yaşanan maddi krizler Mersin temsilcisini bir hayli sarstı. Öte yandan bu durumun camiada ve taraftarlarda ciddi bir şekilde hayal kırıklığı yarattığını da belirtmekte fayda var.

Bu konuyla alakalı yetkili ağızdan bir açıklama gelmesini bekleyen taraftarlara bekledikleri açıklama Başkan Haluk Bozdoğan’dan geldi. Bozdoğan bir TV programında yaptığı açıklamalarda mevcut bir transfer yasağının söz konusu olmadığını ancak yasağın gelmemesi için 1 milyon 570 bin TL gibi bir ücretin ödenmesi gerektiğini ifade etti.

Bu borcu da bir araya gelerek ödeyeceklerinin altını çizen Tarsus İdman Yurdu Başkanı, Sarı Lacivertli ekibin Tarsus Belediyesi tarafından desteklenen bir takım olmadığına dikkat çekti ve bu bağlamda kendi bağlarını kendi keseceklerini dile getirdi.

Birinci Lig’den anlaşma noktasına geldikleri oyuncular olduğunu ifade eden Tarsus İdman Yurdu Başkanı, bu transferlerin çilek transferler olarak nitelendirilebileceğini belirtti.

Bahsi Geçen İsim

Öte yandan Haluk Bozdoğan’ın açıklamalarında çilek olarak nitelendirdiği ismin de şu sıralar Kocaelispor’da forma giymeye devam eden İlyas Kubilay Yavuz olduğunu belirtmekte fayda var. Bu sezonun başında Samsunspor’dan ayrılan ve Kocaeli temsilcisine transfer olan Yavuz, TFF 1.Lig’de çıktığı 30 müsabakada 1 gol ve 1 asist sevinci yaşayabilmişti.

Kocaelispor’da kalıp kalmayacağı belli olmayan oyuncunun temsilcisiyle de görüşmelere devam ettiklerini açıklayan Bozdoğan, oyuncunun Tarsus İdman Yurdu’nda forma giydiği dönemdeki performansını ve özverisini hatırlattı.

Sarı Lacivertli formayı giyecek olan oyuncuların İlyas Kubilay gibi özverili bir şekilde mücadele etmesi gerektiğini dile getiren Tarsus İdman Yurdu Başkanı’nın bu açıklamalarından sonra taraftarların gözü artık gelecek haberlerde.

Beşiktaş, Başakşehir gibi altyapılarda top koşturduktan sonra Erzin Belediye, Tepecikspor gibi takımların formasını terleten İlyas Kubilay Yavuz, 2016/2017 sezonunda Tepecikspor’dan ayrılmış ve Tarsus İdman Yurdu’na transfer olmuştu.

Burada geçen 1 sezondan sonra Ankara Keçiörengücü’nün yolunu tutan 28 yaşındaki golcü, sonrasında da sırasıyla Samsunspor ve Kocaelispor formasını terlettikten sonra şimdi yine Mersin’e dönecek gibi görünüyor.