Tarsus İdman Yurdu Alacaklılarla Uğraşıyor

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde çok sancılı dönemlerden geçen Tarsus İdman Yurdu adına Birol Erol’un gelişiyle birlikte rüzgâr tersine döndü ve takım alt sıralardan Play-Off potasına kadar yükselmeyi başardı. Play-Off aşamasında Finale kadar da yükselen Mersin temsilcisi, Final aşamasında Karacabey Belediyespor’a penaltılarla yenilerek hayal kırıklığına uğrasa da sezonun bu noktaya gelmiş olması bile mutluluk vericiydi. Bununla birlikte taraftarlar gelecek sezon adına heyecanlanmaya başlarken önce Olağan Genel Kurul sürecinin başlaması sonrasında da eski Başkan Şahin Kırbıyık döneminden kalan borçların deyim yerindeyse patlak vermesi camianın tadını kaçırmış durumda.

Kapıya Dayandılar

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde oldukça sallantılı dönemlerden geçen Tarsus İdman Yurdu adına işler bir dönem düzeldi ancak kulübün kronik sorunları geleceğe dair ümitlenme isteğine ket vuruyor.

Sarı Lacivertli ekipte eski Başkan Şahin Kırbıyık yapılan transferlerin işe yaramaması, takımın iyiye gitmemesi ve daha birçok sebeple birlikte sezon içerisinde görevinden istifa etmiş, Yönetim Kurulu’nda da pek çok ismi beraberinde götürmüştü.

Bununla birlikte Kurul’dan bazı isimler kulübü güvenli bir şekilde sezon sonuna kadar götürme kararı aldılar ve takımın başına Birol Erol getirildi. Genç teknik adam yönetiminde puanları toplamaya başlayan Tarsus İdman Yurdu bir anda yükselişe geçti ve alt sıralardan Play-Off potasına kadar yükselmeyi bildi.

Ancak Play-Off finalinde takım Karacabey Belediyespor karşısında penaltılarda boyun bükmek zorunda kalan Mersin temsilcisi adına tek hayal kırıklığı belli ki bu maç olmayacak. Zira kulübün eski Başkanı Şahin Kırbıyık döneminde borçlanılmadığı söylenilen veya başka yollarla borçları halledilen isimler birer ikişer ihtar çekmeye başladılar.

Her Şey Ortada

Eski Teknik Direktör Gürses Kılıç’ın alacaklarını Şahin Kırbıyık’tan tahsil ettiğini dile getirmesine rağmen kulübe ihtar çektiğini açıklayan yöneticiler, Ergün Penbe’ye 700 bin TL + Faiz, Hüseyin Kalpar’a 540 bin TL + faiz, Gürses Kılıç’a 500 bin TL + Faiz, Ak Yalı Yapı İnşaat’a da 483 bin 800 TL Şahin Kırbıyık döneminde borçlanıldığını açıkladılar.

Kırbıyık döneminde bahsi geçen inşaat şirketi tarafından yapılan kulüp binası yenileme işlemlerinde eski Başkanın kendisini kefil olarak ortaya koyduğu ancak faturanın ödenmediği öğrenildi. Bu nedenle firma kulüp aleyhine süreci başlatırken Antalya’da bulunan bir firmaya da spor malzemeleri ile alakalı ödeme yapılması gerektiği ancak şu ana kadar bu ödemenin gerçekleştirilmemiş olduğu ortaya çıktı.

Tüm bunlarla birlikte Tarsus İdman Yurdu 31 Mayıs tarihinde çoğunluk sağlanamadığı için 21 Haziran’a ertelemek zorunda kaldığı Olağan Genel Kurul’da tüm bunları masaya yatıracaktır. İşin kötü olan tarafıysa kuvvetle muhtemel o döneme kadar herhangi bir ödeme yapılamayacağı gerçeği. Bu durumda Mersin temsilcisinin borcu ister istemez daha fazla faizle ödenmek zorunda kalacak gibi görünüyor.