Tarsus İdman Yurdu’nda Golcülerin Performansları

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’un en dikkat çekici öykülerinden birini yazan Tarsus İdman Yurdu bir dönem alt sıralarına kadar gerilediği ligi Play-Off potasında tamamlamayı başarmıştı. Play-Off’ta Amed SK karşısında tur atlayan Mersin temsilcisi, bu aşamadan sonra Karacabey Belediyespor’a iki maçın sonucunda oynanan penaltılarda boyun eğmek zorunda kalarak sezonu tamamladı ve lig yükselme hayallerini seneye bıraktı. Bununla birlikte Sarı Lacivertli takımın sezonun belirli bir kısmında gol konusunda büyük problemler yaşaması golcülerinin performansının da vasatta kalmasına neden oldu denilebilir.

TARSUS IDMAN YURDU, EVINDE AGIRLADIGI ISPARTA DAVRAZSPOR’A 2-1 MAGLUP OLDU. FOTO: TARSUS, (MERSIN), (DHA)

Transferler Taşıdı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinin en dikkat çeken takımlarından biri olan Tarsus İdman Yurdu, ligin ilk devresinde büyük problemler yaşadı ve bu problemler yönetimin de bir anda istifa kararı almasına neden oldu.

İlk başta Yönetim Kurulu üyelerinin de tamamının istifa edeceği düşünülüyordu ancak bazı yöneticiler görevde kalmayı tercih ettiler ve takımın başına Birol Erol getirildi. Erol yönetiminde oynanan maçlarda inanılmaz bir çıkış yakalayan Mersin temsilcisi, alt sıralardan üst sıralara tırmanmayı bildi ve ligi de Play-Off potasında tamamladı.

Öte yandan takımın sezon içerisinde bu kadar ciddi bir kırılma yaşamış olması golcülerin performanslarına da tesir etti. Bu sezon Mersin temsilcisinde en çok gol sevinci yaşayan isim sezon başında Eyüpspor’dan transfer edilen Artun Akçakın oldu. Başarılı golcü attığı 9 golle takımı içerisinde gol kralı olmayı başardı.

Artun’u takip eden isimse yine bir yeni transfer olan ve 24 Erzincanspor’dan transfer edilen Niyazi Salman oldu. Sağ kanatta görev almasına rağmen gole yakın bir oyuncu olmasıyla bilinen Salman, bu özelliğini bir kez daha sergiledi ve 8 gol atarak takımına katkı sağladı.

Devre arasında Şanlıurfaspor’a gönderilen ve sezonun başında Çorum FK’dan transfer edilmesine rağmen kulüpte tutunamayan Sinan Kurumuş da Mersin temsilcisinde çıktığı 16 maçta 6 kere gol sevinci yaşamayı başarmıştı.

Hayal Kırıklığı

Bununla birlikte takımın kendi kadrosunda yer alan ve beklentilerin de yüksek olduğu isimlerden biri olan Alperen Pak bu sezon gerçekten büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

26 yaşındaki oyuncu 35 maçta görev almasına rağmen sadece 4 gol atabildi ve kimse Alperen’den bu kadar kötü bir performans sergileyeceğini ummazdı. Bu noktada oyuncunun bireysel olarak ciddi bir form düşüklüğü yaşadığını ve Birol Erol’dan sonra dahi bir türlü kendini beğendiremediğini dile getirmekte fayda var.

Sarı Lacivertli takım adına sezonun öyküsü gerçekten çok garipti ve hiçbir taraftar takımın sezon başında bu kadar kötü performans sergileyebileceğini tahmin edemezdi. Bununla birlikte yine hiçbir taraftar bu kötü performanstan sonra yaşanan yükselişi de kolay kolay kestiremezdi.

Ancak gelecek sezonlara dair artık çok daha heyecanı yüksek bir Tarsus İdman Yurdu olduğu artık net.