Tarsus İdman Yurdu’ndan En Flaş Transferi

Tarsus İdman Yurdu, kadro güçlendirme çalışmalarında bir adım daha attı. TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde inişli çıkışlı performanslar sergileyen Mersin temsilcisi, sezon sonunda istediği noktaya yakın bir yere de geldi. Bununla birlikte yaz transfer döneminde hareketli günler geçirmeyi planlayan Sarı Lacivertli takım, devre arası transfer döneminde sezonun en flaş transferlerinden birine imza atmıştı.

Galatasaraylı Özgür Tarsus İdman Yurdu’nda

Türk futbolunun bir diğer kronik problemi olan beklentilerin çok altında kalan futbolcu sorununa en büyük örneklerden birisi olan Özgür Can Özcan, bir süredir Tarsus İdman Yurdu’nun formasını giyiyor.

2003/2004 sezonunda Galatasaray altyapısında başladığı futbolda Sarı Kırmızılı takımın geleceğinde rol oynayacak bir oyuncu olarak gösterilen Özgür Can Özcan, 2010/2011 sezonuna kadar Galatasaray’ın oyuncusuydu.

4 senelik süreçte birçok kez farklı takımlara kiralanan ve bir türlü istenilen performansları sergileyemeyen Özgür Can Özcan, Adanaspor, Karşıyaka, Tavşanlı Linyit gibi pek çok takımın formasını giydi ve kariyerinin düşüşüne bir türlü engel olamadı.

33 yaşında olan ve en son Tarsus İdman Yurdu’nun da rakibi olan Şanlıurfaspor’da forma giyen Özgür Can Özcan, devre arası transfer döneminde pek çok takım tarafından transfer edilmek istenmişti.

Tercihini Tarsus İdman Yurdu’ndan yana kullanarak Mersin temsilcisine imza atan Özgür Can Özcan, bu sezon parlak performanslar çıkaramadı.

2005 senesinde U17 Avrupa Şampiyonu olan Türkiye U17 Futbol Milli Takımı’nın da bir parçası olan Özgür Can Özcan’ın kariyerindeki dramatik düşüş oldukça dikkat çekici.

Çilek Transferler Gelecek

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinin ilk döneminde beklentilerin altında kalan Tarsus İdman Yurdu, sezon içerisinde yakaladığı yükselişle Play-Off mücadelesi vermeyi başardı ancak mücadeleyi başarıya bağlayamadı.

Bununla birlikte kulübün son günleri pek kolay geçmedi. Gerek Olağanüstü Seçimli Genel Kurul süreci, gerekse yaşanan maddi krizler Mersin temsilcisini bir hayli sarstı. Öte yandan bu durumun camiada ve taraftarlarda ciddi bir şekilde hayal kırıklığı yarattığını da belirtmekte fayda var.

Bu konuyla alakalı yetkili ağızdan bir açıklama gelmesini bekleyen taraftarlara bekledikleri açıklama Başkan Haluk Bozdoğan’dan geldi. Bozdoğan bir TV programında yaptığı açıklamalarda mevcut bir transfer yasağının söz konusu olmadığını ancak yasağın gelmemesi için 1 milyon 570 bin TL gibi bir ücretin ödenmesi gerektiğini ifade etti.

Bu borcu da bir araya gelerek ödeyeceklerinin altını çizen Tarsus İdman Yurdu Başkanı, Sarı Lacivertli ekibin Tarsus Belediyesi tarafından desteklenen bir takım olmadığına dikkat çekti ve bu bağlamda kendi bağlarını kendi keseceklerini dile getirdi.

Birinci Lig’den anlaşma noktasına geldikleri oyuncular olduğunu ifade eden Tarsus İdman Yurdu Başkanı, bu transferlerin çilek transferler olarak nitelendirilebileceğini belirtti.