Tarsus İdman Yurdu’nda Kiralık Oyuncuların Performansları

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde alt sıralardan Play-Off potasına kadar tırmanmayı başaran Tarsus İdman Yurdu, 1.Lig’e yükselebilmek adına verdiği mücadelede Karacabey Belediyespor’a boyun eğmek zorunda kaldı. Sarı Lacivertli takımda bu durum ister istemez bir hayal kırıklığı yarattı ancak kulüp gelecek sezonun planlamalarına başlamak zorunda. Bununla birlikte bu sezon kiralık olarak 3 oyuncuyu kadrosuna katan Mersin temsilcisi, bu oyuncularının 2’sinden iyi verim alırken 1 isim hayal kırıklığı yarattı.

Süper Lig’den Kiralandılar

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde beklemediği hayal kırıklıkları kadar tahmin edemediği yükselişler de yaşayan Tarsus İdman Yurdu, sezonu hüsranla kapatmış olsa da süreç açısından oldukça memnun olmalı.

Mersin temsilcisi gerçekten hiç beklemediği kadar büyük bir hayal kırıklığı yaşadıktan sonra teknik direktörlük koltuğuna getirdiği Birol Erol sayesinde ciddi bir yükseliş yakaladı ve bu yükseliş takımı alt sıralardan Play-Off potasına kadar taşıdı.

Play-Off Yarı Final mücadelelerinde Karacabey Belediyespor’a boyun eğmek zorunda kalan Tarsus İdman Yurdu bu nedenle bir hüsrana uğramış olsa da sezon içerisinde geliştirdiği performansla gelecek sezonlar adına da heyecanlanmış oldu.

Bununla birlikte bu sezon takıma kiralık olarak katılan Yılmaz Basravi ve Abdussamed Karnucu iki farklı Süper Lig takımlarından geldiklerini belli eden isimlerdi ve sezon boyunca takımın en çok güvendiği isimler arasında yer aldılar.

Her iki oyuncu da sezon boyunca 27 kez Sarı Lacivertli formayı giyerken Yılmaz 3, Abdussamed de 1 golle katkı sağladı. Her ikisi de 22 yaşında olan oyunculardan biri Galatasaray’dan diğeri de Göztepe’den kiralık olarak transfer edilmişti.

Yine Hayal Kırıklığı

Öte yandan kulübün kadrosuna kiralık olarak kattığı bir diğer isim de Fenerbahçe altyapısında yetişen ve büyük umutlar beslenen Uygar Zeybek’ti. Zaman zaman A Takım’da da görev yapan Uygar Zeybek Sarı Lacivertli kulüpte beklentileri bir türlü karşılayamadı ve bu nedenle İstanbulspor’un yolunu tutmak zorunda kaldı.

İstanbulspor’da da istenileni vermek konusunda zorlanan 26 yaşındaki oyuncu buna rağmen yine İstanbul içinde kalmış ve Pendikspor forması giymeye başlamıştı. Pendikspor’dan kiralık olarak transfer edilen yetenekli oyuncu, devre arasında katıldığı Mersin temsilcisinde sadece 7 maç oynama fırsatı bulabildi.

Bu maçlarda 1 gollük katkı sağlayan Uygar Zeybek adına bir sınavın daha başarısız geçmiş olduğunu ifade etmekte fayda var. Bu noktada işin oyuncu adına daha can sıkıcı olduğu ortada. Zira devre arası transferlerinin riskli olabileceği her kulüp tarafından bilinir ve bu durum normal karşılanır ancak oyuncunun risk teşkil eden bir isim haline gelmesi onun adına her zaman can sıkıcıdır.

Tarsus İdman Yurdu adına sezon sevinçlerle, hayal kırıklıklarıyla ve belirli belirsiz krizlerle geçti ve kulüp artık gelecek sezona hazırlanıyor.