Tarsus İdman Yurdu Sayfayı Çeviremedi

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta çok sancılı dönemlerden geçtikten sonra takımın başına Birol Erol’u getiren Tarsus İdman Yurdu, genç teknik adamla birlikte inanılmaz bir yükseliş yakalamış ve ligin alt sıralarından tırmanarak Play-Off potasında kendine yer bulmuştu. Play-Offlarda Amed SK karşısında tur atlayan Mersin temsilcisi, normal sezonda oynadığı 2 maçta da mağlup ettiği Karacabey Belediyespor ile eşleşmişti. Karacabey’in sahasında oynanan ilk maçı golsüz berabere tamamlayan Sarı Lacivertli ekip 24 Mayıs tarihinde konuk ettiği rakibiyle normal sürede yine yenişemedi ve maç seri penaltı atışlarına gitti. Amed SK karşısında penaltıda hata yapmayan Birol Erol’un takımı bu sefer çok kötüydü ve bu nedenle Finale çıkmayı başaramadı.

Değişen Roller

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta öyküsü en ilgi çeken takımlardan biri Tarsus İdman Yurdu’ydu ve Mersin temsilcisi uzun süre konuşulmayı hak eden bir performans sergiledi.

Sarı Lacivertli takım bir dönem küme düşme hattına daha yakın olduğu ligde Birol Erol’un takımın başına geçmesiyle birlikte bileğini bükmediği rakip bırakmadı ve bu sayede normal sezonu Play-Off potasında tamamladı.

Play-Off ilk turunda Amed SK’yı devirmeyi başaran Sarı Lacivertli ekip, Yarı Final turunda Karacabey Belediyespor ile eşleşmişti. Bu eşleşmede favori olarak gösterilen Tarsus İdman Yurdu, rakibinin sahasında oynadığı müsabakadan beraberlikle ayrılarak ciddi de bir avantaj elde etti.

Bununla birlikte ikinci maç 24 Mayıs tarihinde oynandı. Mersin’de kendi taraftarı önünde rakibini konuk eden Sarı Lacivertli ekiple Bursa temsilcisi arasında oynanan müsabakada normal sürede eşitlik yine bozulmadı.

Uzatma dakikalarında da aynı kader yaşanınca tıpkı Amed SK maçında olduğu gibi turu belirleyen seri penaltı atışları oldu. Amed SK karşısında çok başarılı bir şekilde penaltılarını gole çeviren Tarsus İdman Yurdu bu sefer büyük bir hayal kırıklığı yaşadı ve seri penaltı atışlarından 6-3 mağlup ayrıldı.

Bu sonuçla birlikte Karacabey Belediyespor finale yükselen taraf oldu ve Bodrumspor ile eşleşti. Tarsus İdman Yurdu ise güzel öyküsünde finale gelen sayfayı çeviremediği için kitabı kapatmak zorunda kaldı.

Her Şeye Rağmen

Öte yandan Mersin temsilcisinin performansını gerçekten ayakta alkışlamak gerekiyordu. Pek tabii futbol bir sonuç oyunu ve sonuç iyi olmadıktan sonra genel olarak iyi ifadeler kullanmak mümkün değil ancak kulüp yetkilileri bile işin bu noktalara kadar gelebileceğini tahmin etmemişlerdir.

Takım gerçekten çok iyi bir yükseliş yakaladı ve en nihayetinde bu stres seviyelerinde tüm ihtimaller daha da belirginleşiyor. Pek tabii bu konuda önlem almak gerekir ancak eleştiriler yapılırken düzeyi hakkaniyetli belirlemek gerekiyor.

Sarı Lacivertli ekip kendisini gerçekten çok iyi yükseltti ve Play-Offlara kalması mucize olarak görülen bir sezonda Finali son anda kaçırdı. Bu performansıysa gerçekten alkışlanacak cinstendi.