Tarsus İdman Yurdu Tarih Yazıyor

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta verdiği mücadelede oldukça sıkıntılı dönemlerden de geçen Tarsus İdman Yurdu, sanki bu sıkıntıları hiç yaşamamışçasına performans göstermeye devam ediyor. Birol Erol yönetiminde yakaladığı yükseliş sayesinde Play-Off’a kalmayı başaran Mersin temsilcisi, Play-Off ilk turunda Amed SK’yı da geçerek büyük heyecana bir adım daha yaklaştı.

Bahar Geldi

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde çok sancılı dönemler geçiren Tarsus İdman Yurdu’nda şu sıralar tam anlamıyla bahar havası esiyor.

Sarı Lacivertli ekip en kötü dönemlerinde takımın başına getirdiği Birol Erol ile birlikte şahane bir yükseliş yakaladı. 17 Şubat tarihinde göreve gelen genç teknik adam yaklaşık 3 ay içerisinde bambaşka bir Tarsus İdman Yurdu’nun ortaya çıkmasını sağlarken, yeni model Tarsus İdman Yurdu şu sıralar büyük bir başarının eşiğine gelmiş durumda.

Mersin temsilcisi ligin en alt sıralarında yer alırken yakaladığı galibiyet serisi sayesinde normal sezonu ilk 5’in içerisinde bitirmiş ve bu sayede Play-Off aşamasına katılmaya hak kazanmıştı. Birçok takımın bu aşamadaki zorluğu bildiği için tercih etmediği Play-Off aşamasında olabilecek en zorlu rakiplerden biriyle eşleşen Sarı Lacivertli ekibin rakibi Amed SK olmuştu.

Amed SK karşısında oynadığı iki müsabakada da golsüz eşitliği bozmayı başaramayan Tarsus İdman Yurdu, ikinci maçın önce uzatmalara sonrasında da seri penaltı atışlarına giden dakikalarında başarıya giden taraf oldu.

Penaltılarda 7-6’lık üstünlüğü sağlayan Mersin temsilcisi bu sayede Play-Off mücadelesine devam etmeye hak kazandı. Yarı Final aşamasında Karacabey Belediyespor ile eşleşen Birol Erol’un takımı adına artık bu iki maçtan sonrasına dair büyük bir heyecan var.

Zira Mersin temsilcisi rakibiyle normal sezonda oynadığı 2 maçı da kazandı ve bu bağlamda Yarı Final aşamasında da favori olduğunun farkında. Bu durumu bir güce çevirebilmesi durumunda Final aşamasına kalabilmek konusunda oldukça ciddi bir avantaj elde edecek olan Tarsus İdman Yurdu’nda herkes oynanacak maçları heyecanla bekliyor.

Sadece 3 Ay

Transfer krizleri, yönetim krizleri ve teknik ekip değişiklikleri. Bu üç kavram Tarsus İdman Yurdu’nun Birol Erol takımın başına gelene kadar yaşadığı sıkıntılardı.

Genç teknik adam gerçekten çok kısa bir süre içerisinde hem de kendi malzemesi olmayan bir oyuncu topluluğuyla akıl almaz bir başarının mimarı oldu. Pek tabii takımın kadrosunda çok önemli isimler vardı ve aslında hedef de zaten şu sıralar bulunan noktalardı ancak Birol Erol gelmeden önce bu takım alt sıralara üst sıralardan çok daha yakındı.

Bu bağlamda genç teknik adamın kısa süre içerisinde büyük işler başardığını ifade etmek gerekiyor. Camianın da taraftarların da ümidini kestiği bir anda takımın başına getirilen Erol gerçekten kimsenin hayal dahi edemeyeceği bir başarıyı yaşamakla gurur duyuyor olmalı.