Tarsus İdman Yurdu Play-Off Turunda

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Tarsus İdman Yurdu bu noktalara gelene kadar pek çok sıkıntı çekti ama bu sıkıntıları atlatmayı bildi. Sarı Lacivertli takım ilk aşamada Play-Off’a gelebilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyor. Bununla birlikte Play-Off aşamasında da oldukça zorlu maçlara çıkacak olan Mersin temsilcisi 12 Mayıs tarihinde oynanacak müsabakada kendi sahasında ligin dişli ekiplerinden Amed SK’yı konuk ediyor.

Bir Eşik Daha

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta oldukça sıkıntılı günlerden geçen Tarsus İdman Yurdu, bu sıkıntıların üstüne bir sünger çekmeyi başardı ve ligin üst sıralarına kadar tırmandı.

Uzun soluklu bir yenilmezlik ve hatta galibiyet serisi yakalayan Sarı Lacivertli ekibin bu başarısında teknik direktörü Birol Erol’un başarısı yadsınamaz. Bununla birlikte oyuncuların da genç teknik adamın oyun formatına çok kısa sürede bir uyum sağlamaları ve soyunma odasında herhangi bir sorun yaşanmaması başarıda oldukça önemli etkenlerdi.

Bu başarılı performansla birlikte ligin alt sıralarından birer ikişer yükselmeye başlayan Tarsus İdman Yurdu, ligin normal sezonunu Play-Off potası içerisinde tamamlamayı başardı. Bu aşamada ligin dişli ekiplerinden biri olan Amed SK ile eşleşen Mersin temsilcisi, iki ayaklı aşamanın ilk turunda rakibini kendi sahasında konuk edecek.

İlk maçı kendi sahasında oynamayı bir avantaja çevirmeyi hedefleyen Birol Erol ve takımının bu bağlamda oldukça önemli bir şansı olacak. İkinci maça çok daha mutlu gitmeyi isteyen Tarsus İdman Yurdu, 12 Mayıs Perşembe günü saat 20’de başlayacak müsabakada rakibini devirmeyi hedefliyor.

Üstünlük Ev Sahibinde

İki takımın bu sezon oynadığı maçlarda bir Tarsus İdman Yurdu bir Amed SK galibiyetinin çıktığını hatırlatmak gerekiyor. Bu bağlamda eşit güçlerin mücadelesi olarak değerlendirilebilecek bu iki takımın mücadelesinde diğer maçlarda ise Tarsus İdman Yurdu’nun üstünlüğü bulunuyor.

Bu sezonun ikinci yarısında Mersin’de oynanan müsabakayı Sarı Lacivertli ekip 2-0 ile kazanmayı bilmişti. Öte yandan iki takım kendi sahalarında rakiplerine pek şans tanımıyorlar. Öyle ki Tarsus İdman Yurdu ile Amed SK arasında oynanan müsabakaların 3’ü Tarsus İdman Yurdu’nun 3’ü de Amed SK’nın sahasında oynanırken iki takım da rakiplerini deplasmanda devirmeyi başaramadılar.

Tarsus İdman Yurdu rakibini 5-0, 3-0 ve 2-0 gibi gol izni dahi vermeden mağlup ederken, Amed SK rakibini 1-0, 3-2 ve 2-0 ile geçmişti. Bu müsabakada da aynı durumu sürdürmeyi hedefleyen Sarı Lacivertli ekip bununla birlikte rakibinin sahasında da galibiyet alamadığı takdirde şansını kaybedebilir.

Tüm bu denklemler teknik direktör Birol Erol ve teknik ekibi tarafından hesaplanmış olmalı. Sezonun en büyük başarı öykülerinden birini yazan genç teknik adam bu öykünün finalini yaparken takımıyla bir üst lige çıkabilmiş olmayı hedefliyordur.

Bakalım peri masalı nasıl son bulacak?