Tarsus İdman Yurdunda İşler Karıştı

2021/2022 itibari ile TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alan Tarsus İdman Yurdu, 55 puan alarak 5. olmuş ve sezonu bu başarısı ile kapatmıştı. Teknik direktör ve oyuncular açısından büyük bir problem yaşamayan ve teknik hoca Birol Erol ile sözleşmesini yenileyen takım 21 Haziran 2022’de kongresini yapma kararı almıştı.

Sezon içerisinde takımı başkanı Harun Şahin Kırbıyık istifa etmişti. Tarsus İdman Yurdu yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, Kırbıyık’ın sağlık sorunları ve işlerinin yoğunluğundan dolayı istifa ettiği açıklanmıştı. Ancak geçen süre içerisinde derenin altından çok sular aktı ve farklı iddialar ortaya çıktı.

İcralık Olan Tarsus İdman Yurdu

Tarsus İdman Yurdu 2021/2022 sezonunun bitimine haftalar hala icra belgeleriyle karşı karşıya kalmıştı. Eski Kulüp Başkanı Şahin Kırbıyık döneminden alacaklı olduğu belirtilen eski Teknik Direktör Gürses Kılıç ile bir harici firmanın Tarsus İdman Yurdu’nu icraya verdiği     bildirilmişti. 3 milyon liraya yakın bir icradan bahsediliyordu.

Yaşanan mali sorunların üzerine takım yönetim kurulu, ‘’Eski dönemlerde olduğu gibi belediye başkanlarımızın destek olduğu Tarsus İdman Yurdu’muza belediye başkanımız Haluk Bozdoğan destek olacağının sözünü vermiş olup, kendisine bu sorumluluktan kaçmadığı için verdiği, vereceği destekler için tüm Tarsus adına teşekkür ediyoruz.’’ açıklamasında bulunmuştu. Buna ek olarak ‘’Tarsus İdman Yurdu kimsenin şahsi malı olamaz. 100 yıldan beridir var olan kulübümüz var olmaya devam edecektir.’’ diyerek dosta güven düşmana korku salmıştı.

Kimse Tarsus İdman Yurdu’na 37 Milyon TL Vermedi

Tarsus İdman Yurdu ve Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a karşı, Şahin Kırbıyık tarafından yönlendirilmiş suçlamalara cevap veren Bozdoğan, ortada 37 Milyon TL’lik bir harcama söz konusu olmadığını söyledi. Kulübün tüm harcamalarının kayıt altında ve ortada olduğunu söyleyen Haluk Bozdoğan bu konular hakkında daha fazla konuşmak istemeyerek takımın geleceği ile ilgili hayallerinden bahsetti. TFF 2.Lig‘de kalma mücadelesiyle boğuşan Tarsus İdman Yurdu’nun başarı kaynağı olarak Başkan Ali İlk’in çabalarını işaret etti. Bunun ardından takım oyuncularının da hummalı çalışmasının ve azminin altını çizdi.

Tarsus İdman Yurdu’nun mali sorunları nedeniyle transfer yasağının yolda olduğu bilgileri üzerine Başkan, Tarsus İdman Yurdu’na transfer yasağı falan gelmeyecek şeklinde açıklamada bulundu. Tarsus ve İçel İdman Yurdu’nun 2022/2023 sezonunda üst lige atlayacağı konusunda nerdeyse emin olan Bozdoğan, takımın iskeletinin tamam olduğunu sadece birkaç transfere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kulübün belediye kurumu olmadığını söyleyen Başkan, ekleyerek, ama ne olursa olsun bu takım bizim takımımız dedi. Takımın 1 milyon 570 bin lira borcu olduğunu ve transfer yasağı yaşamaması için bunların ödeneceğini belirtti.

Tarsus doğumlu olan 59 yaşındaki Başkan Haluk Bozdoğan, gerçekten de sözünü verdiği gibi ilçesinin takımı ile yakından ilgileniyor.