Tarsus İdman Yurdu’nun Gol Performansı

Sezonun ikinci yarısında yaşadığı krizden şu sıralarda iyiden iyiye uzaklaşan Tarsus İdman Yurdu, oynadığı son maçlarda aldığı başarılı sonuçlar sayesinde üst sıralara doğru tırmanmayı bildi. Play-Off aşamasında boyun eğmek zorunda kalan Mersin temsilcisini sezonun başından sonuna kadar değiştiren performanssa kuşkusuz Teknik Direktör Birol Erol’un performansıydı.

Numune

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta yaşadığı krizler nedeniyle oldukça zor zamanlar geçiren ve bir dönem alt sıralara kadar gerilemekten de kurtulamayan Tarsus İdman Yurdu, takımın başına Birol Erol’u getirdikten sonra iyi bir yükseliş yakaladı.

Mersin temsilcisi oynadığı genç teknik adamıyla çıktığı müsabakalardan topladığı puanlar sayesinde üst sıralara kadar tırmanırken, bu maçlarda sergilenen futbol da taraftarlar ve diğer futbolseverler tarafından alkış topladı. Sarı Lacivertli takım normal sezonu 34 maçta 43 gol atıp 34 gol yiyerek tamamladı.

Bununla birlikte Tarsus İdman Yurdu’nun en çok sorun yaşadığı durumlardan bir tanesi gol yollarındaki kısırlıktı. Sezon içerisinde üst üste 4 gol atamadığı dönemler dahi yaşayan Mersin temsilcisi, sezon sonuna kadar bu sorunun da üstesinden gelerek hücum anlamında daha iyi bir performans sergilemeyi bildi.

Oynadığı 34 maçta 43 gol atarak beklenenden bir tık aşağıda bir performans sergileyen Tarsus İdman Yurdu’nu çok daha kötü bir noktaya götürmekten kurtaran şey ise yediği gol sayısının da 34 olması oldu. Birçok maçta kalesini gole kapatmayı başaran Sarı Lacivertli takım bu sayede 3 puan alamadığı maçlardan beraberlikle çıkmayı da bildi.

Umudun Adı

Öte yandan Tarsus İdman Yurdu şu sıralar yine çok kolay günlerden geçmiyor ve gelecek günlerin de nasıl bir şekilde geleceği merakla bekleniyor. Bununla birlikte Sarı Lacivertli takımda peş peşe sportif toplantılar yapılıyor. Bu toplantılarda kulübün gelecek sezon nasıl bir yol haritası izleyeceğini kararlaştırmaya çalışan Tarsus İdman Yurdu yöneticileri, geçtiğimiz günlerde bir kez daha toplandılar.

Bu toplantıda Teknik Direktör Birol Erol ve Sportif Direktör Armağan Yapıcı’nın geleceğiyle alakalı olarak karar alan Mersin temsilcisi, taraftarına da güzel haberi vermiş oldu. Her iki isimle de yola devam kararı alınırken, bilhassa Birol Erol ismi kulüp adına oldukça değerliydi. Sezonun ortasında yine böyle bir kriz esnasında göreve gelen Erol, takımı başında sergilediği performansla her ne kadar final olumlu olmasa da sezonun kahramanı olmayı bilen isimdi.

Genç Teknik Direktör kulübü alt sıralardan üst sıralara kadar taşınmasında ve hatta Play-Off görebilmesinde direkt olarak pay sahibi olan isimdi. Bununla birlikte kulübe kattığı değerler ve bu kadar sıkıntılı bir süreçten sonra görevde kalmayı kabul etmiş olması Erol’u taraftarlar nezdinde daha da değerli hale getirecektir.

Sarı Lacivertli takımın taktiksel anlamda büyük bir problemi yok. Bununla birlikte hem oyuncu kadrosundaki değişiklikler hem de mevcut yönetimsel sıkıntılar Tarsus İdman Yurdu’nun geleceğini belirlemede büyük rol oynayacak. Takım şu anki çizgisini sürdürebildiği takdirde gelecek sezonun mutlak favorilerinden biri olacaktır.