Tarsus İdman Yurdu Yeni Başkanını Seçti

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta oldukça dikkat çeken bir performans sergileyen Tarsus İdman Yurdu, sezon içerisinde büyük düşüşler ve yükselişler yaşamıştı. Mersin temsilcisinin bu durumunu ortaya koyan sebeplerden birisi de yönetimsel istikrarsızlıktı. Bununla birlikte Ali İlk başkanlığında dikkat çeken işlere imza atan Sarı Lacivertli ekip bir kez daha yönetimsel krize girdi ve yine başkanlık seçimine gitti. 22 Haziran tarihinde seçimini yapan Tarsus İdman Yurdu’nda Ali İlk görevini Hakan Yıldırım’a teslim etti.

Çorap Değiştirir Gibi

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde dikkat çeken işlere imza atan Tarsus İdman Yurdu, her seferinde ayağa kalktığını düşündürecek hareketler yapıyor ama hep bir yönetimsel krizle uğraşmak zorunda kalıyor.

Sarı Lacivertli ekip bu sezon küme düşme hattına ramak kala bir anda yükselişe geçmiş ve sezonu da Play-Off oynayarak tamamlamıştı. Bununla birlikte gelecek sezona dair şehrin umudu daha fazlaydı ancak yönetimde yine krizler patlak verince yeni bir yönetim seçme ihtiyacı ortaya çıktı.

Tarsus Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılan kongrede seçimlere tek liste ile gidildi. Kongrede ilk konuşmayı yapan eski başkan Ali İlk, küme düşmeye ramak kala takımı alıp play-off’a çıkardıklarını söyledi. Tarsus İdman Yurdu‘nun kapısına kilit vurulmasın diye gövdelerini taşın altına koyduklarını ifade eden İlk, Tarsus İdman Yurdu’na emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hakan Yıldırım’ın Başkan olarak seçildiği seçimlerde Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın açıklamalarıysa camiaya umut verdi.

Şampiyonluk Dalyayla Geliyor

Şehir takımları bilhassa Türk futbolunda siyasetin etkisi olmadan yönetilemez hale geldi ve hatta bazen siyaset de kulüpleri ne yazık ki yönetilemez hale getirebiliyor.

Bununla birlikte Tarsus İdman Yurdu da her ne kadar mümkün olduğunca siyasetten uzak kalmaya çalışsa da belediyenin ciddi etkisini hisseden ekiplerden birisi. Nitekim Haluk Bozdoğan ismine belediye ile alakalı haberler dışında Sarı Lacivertli ekibin haberlerinde de sıkça rastlamak mümkün.

Kongre’de de camiaya umut veren Bozdoğan, kulübün bu sezon 100’üncü yılını kutlayacağını hatırlattı ve bu güzel yılda şampiyon olacaklarından emin olduğunu ifade etti. Eski Başkan Ali İlk ve yönetiminin sergiledikleri performansla taraflı tarafsız herkesin takdirin kazandığının altını çizen Tarsus Belediye Başkanı, yeni yönetime ve Başkan Hakan Yıldırım’a da başarı dileklerini iletti.

Dün olduğu gibi yarın da takımlarının yanında olacaklarını ifade eden Bozdoğan’ın açıklamalarının camiada yaratacağı etkinin ne kadar olumlu olacağını da zaman gösterecek.

Bununla birlikte seçime tek liste olarak giren Hakan Yıldırım’ın görevi oldukça zor. Sarı Lacivertli ekip her ne kadar sıkıntılı bir süreçten geçse de sezonu TFF 1.Lig’in kıyısına kadar gelerek tamamlamıştı. Yıldırım yönetimindeki listede Duran Çalışır, Veyis Avcı, Suat Yaşar, Bektaş Aslan, Osman Polat, Sıtkı Dev, Aydın Polat, Hakan Canan Can, Ziya Kenger, Hüseyin Kaplan, Yusuf Uğurelli, Harun Talaş, Şamil Uğurlu ve Tolunay Duman isimleri yer alacak.