Tarsus İdman Yurdu Sessizliği Bozamadı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinin ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla alt sıralardan üst sıralara kadar tırmanan Tarsus İdman Yurdu, ligin sonunda ivmeyi daha da arttırdı ve Play-Off aşamasına katılmayı başardı. Mersin temsilcisi Play-Off aşamasında ligin güçlü ekiplerinden biri olan Amed SK ile eşleşmişti. Serinin ilk maçında rakibini kendi sahasında konuk eden Sarı Lacivertli ekip sahadan golsüz beraberlikle ayrıldı.

Gol Sesi Yok

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde oldukça sıkıntılı dönemlerden geçen Tarsus İdman Yurdu, ligin ikinci yarısında gösterdiği şahane performansla başarı merdivenlerini birer ikişer atlamayı başarmıştı.

Yönetimde yaşanan krizlerden sonra gelen toplu istifada bazı yöneticiler kulüpte kalmayı tercih etmişler ve takımın başına da Birol Erol’u getirmişlerdi. Erol yönetiminde oynadığı müsabakalarda şahane bir galibiyet serisi yakalayan Tarsus İdman Yurdu, alt sıralarda devam ettiği ligi Play-Off potasında bitirerek dikkat çeken bir öykünün aktörü oldu.

Play-Off aşamasında ligin bir diğer güçlü takımı Amed SK ile karşı karşıya gelen Tarsus İdman Yurdu, 12 Mayıs Perşembe günü saat 20’de başlayan müsabakada rakibini konuk etti. İki takım arasında oynanan müsabaka genel olarak ortada geçerken bu durum skora da yansıdı ve maç golsüz beraberlikle sona erdi.

İki takım arasında oynanacak ikinci maç 16 Mayıs günü Pazartesi günü yine saat 20’de bu sefer Amed SK’nın sahasında oynanacak.

Değişmeyen Sonuçlar

Öte yandan Tarsus İdman Yurdu ve Amed SK arasında oynanan maçın golsüz berabere bitmesi TFF 2.Lig Beyaz Grup seyircilerini pek de şaşırtmamış olsa gerek.

Zira aynı gün oynanan müsabakalarda Bayburt Özel İdare ile 1461 Trabzon, Sivas Belediyespor ile Bodrumspor 0-0 berabere kalmışlardı. Mersin temsilcisiyle konuğunun oynadığı müsabaka da bu seriye eklenirken, eşitliğin bozulduğu tek müsabaka Isparta 32 Spor ile Karacabey Belediyespor arasında oynandı.

Aynı gün ve aynı saatte başlayan bu müsabakada konuk ekip Karacabey Belediyespor 2-0’lık sonuçla sahadan galip ayrılmayı başardı ve bu galibiyetle haftanın en avantajlı takımı olmanın mutluluğunu yaşadı.

Öte yandan takımların genel olarak birbirlerinin oyunlarını anlamak adına bir kurgulama yaptıkları Play-Offlarda çıkacak sonuçların olabildiğince iyi olması şart. Zira buradan TFF 1.Lig’e direkt yükselemedikten sonra şans bir hayli düşüyor ve bu bağlamda kısıtlı şansın en iyi kullanılabilmesi için de iyi sonuçların alınması gerekiyor.

Tarsus İdman Yurdu, rakibi karşısında zaman zaman iyi işler çıkarsa da maçta gol sesi çıkmadı. Bu noktada iki takım arasında oynanan maçlardan ilk kez beraberlik sonucunun çıktığını belirtmekte fayda var.

Bu beraberlik Amed SK’nın mı yoksa Mersin’in Sarı Lacivertli temsilcisinin mi işine yarayacak sorusunun cevabıysa her iki takımın taraftarlarının da nefesini tuttuğu ikinci 90 dakikanın sonunda net bir şekilde belli olacak.