Tarsus İdman Yurdu Seriyi Sürdürmek İstiyor

Bu sezon TFF 2.Lig mücadelesinde oldukça sıkıntılı süreçlerden geçtikten sonra tepeden tırnağa bir değişim geçiren Tarsus İdman Yurdu, geçirdiği değişimden sonra resmen kendisine geldi. Oynadığı son 4 maçtan mağlubiyet yüzü görmeden ayrılmayı başaran Mersin temsilcisi, Mart ayında oynayacağı maçlardan alacağı sonuçlarla birlikte yükselişini sürdürmeyi hedefliyor.

Dinamik

Bu sezon çok iddialı bir kadro kurmasına rağmen istifa eden başkanının kötü kararları nedeniyle durmadan teknik direktör değiştiren ve başarısız bir performans sergileyen Tarsus İdman Yurdu, kötü günleri geride bırakmayı hedefliyor.

Başkanın istifasından sonra kısa süre içerisinde yeni bir yapılanmaya giden Sarı Lacivertli ekip, bu yapılanmanın meyvelerini de erken topladı ve oynadığı son 4 maçtan 10 puan çıkartarak orta sıralara kadar tırmanmayı başardı.

Mart ayında oynadığı ilk maçta Ankara Demirspor’u 2-1 ile geçen Mersin temsilcisi, 8’inci sıraya kadar taşınmayı başardı. Bununla birlikte Tarsus İdman Yurdu’nun birkaç hafta daha bu seriye devam edebilmesi, takımın Play-Off potasında kendisine yer açması anlamına gelebilir.

Mart ayında yine oldukça kritik maçlara çıkacak olan Sarı Lacivertli ekip, 13 Mart Pazar günü dış sahada Eskişehirspor’un konuğu olacak. Es-Es kümede kalma umutlarını uzun bir süreden bu yana tüketmeye devam ediyor ancak takımın bazen çok sürpriz sonuçlar aldığını da unutmamak gerekiyor.

Bu maçtan 6 gün sonra Karacabey Belediyespor’u kendi sahasında konuk eden Tarsus İdman Yurdu, bir mühlet nefeslendikten sonra 23 Mart Çarşamba günü Şanlıurfaspor ile kozlarını paylaşacak. Mart ayının son maçında Kırklarelispor’u mağlup etmek için sahaya çıkan Mersin temsilcisi, bu maçla birlikte bahar mevsiminin ilk ayını tamamlamış olacak.

Fark Yaratan

Tarsus İdman Yurdu’nun Mart ayında oynayacağı maçlarda rakip olacağı takımlardan sadece Eskişehirspor’un kendisine yakın bir sıralamada olmadığını unutmaması gerekiyor.

Bu maçlar öncesinde Tarsus İdman Yurdu 8, Kırklarelispor 9, Karacabey Belediyespor 10 ve Şanlıurfaspor 11’inci sırada yer alıyorlar. Bununla birlikte Tarsus İdman Yurdu’nun direkt olarak bay geçtiği 22’inci haftada oynanması gereken maçların tamamlanmasıyla birlikte bu 4 takım arasındaki sıralamada da değişiklikler yaşanacaktır.

Bu bağlamda Mersin temsilcisinin en büyük avantajı takımın iyi bir form yakalaması olacak. 4 maçta çıkartılan 10 puan, bugün itibariyle bakıldığında Tarsus İdman Yurdu’nun sezon boyunca topladığı puanların hemen hemen 3’te 1’ine tekabül ediyor ve bu oran düşük bir oran değil.

Kaldı ki takımın Mart ayını iyi bir şekilde tamamlaması durumunda üst sıralara tırmanma şansı da bulunuyor. Kolayca tahmin edilebilir ki hiçbir taraftar takımlarının bu sıralamalarda ve hatta Play-Off potasında yer almasından rahatsız olmayacaktır.

Ancak bu hedefe gidilebilmesi adına Mart ayında oynadığı maçlarda taraftarlarını ve kendisini takip edenleri mutlu etmesi gereken bir Tarsus İdman Yurdu var ve Mersin temsilcisi kazanmak için fark yaratmak zorunda.