Tarsus İdman Yurdu Rahatladı

100 yılı deviren tarihinin belki de en zor dönemlerinden birini yaşayan Tarsus İdman Yurdu’nda yaşanan onca sarsıntıdan sonra alınan galibiyet uzun süre hatırlanacak. TFF 2.Lig Beyaz Grup’un 27’inci haftasında kendi sahasında Kırşehir Belediyespor’u kendi sahasında konuk eden Mersin temsilcisi, sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrılarak nefes aldı.

En İyi Senaryo

Çok büyük ümitlerle başlanan sezonda yaşanan büyük hayal kırıklığı. Tarsus İdman Yurdu adına 2021/2022 sezonu TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinin özeti direkt olarak bu şekilde ifade edilebilir.

Birçok transferle baştan ayağa yeni bir kadro kuran ve tabiri caizse çorap değiştirir gibi teknik direktör değiştiren Mersin temsilcisi, bu alışkanlıkların bedelini de hedeflerinden uzak kalarak ödemiş oldu. Tüm bunlardan sonra Tarsus İdman Yurdu Başkanının da istifa etmesiyle birlikte takımdaki depremin şiddeti artmış oldu.

Zor bir psikolojiyle ligin 27’inci haftasına hazırlanan Sarı Lacivertli ekibin rakibi de sezona kötü bir başlangıç yapsa da 10 haftadır hiç yenilmeyen ve bu sayede üst sıralara tırmanan Kırşehir Belediyespor’du.

Kırşehir Belediyespor karşısında oynadığı maçta kolu kanadı kırık bir takım olarak sahaya çıkan Tarsus İdman Yurdu, buna rağmen kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarının desteğini bir kez daha hissediyordu.

12’inci adamın da desteğiyle sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrılan Mersin temsilcisi, bu maçtan belki de kendisinin dahi beklemediği en iyi senaryoyla ayrılmış oldu. Takımın, alt sıralarda yer alan diğer takımların oynadıkları maçlardan puan kaybetmesi sayesinde küme düşme hattıyla arasındaki puan farkı da açıldı.

Diğer takımların kaybetmesiyle değeri artan 3 puan, Kırşehir Belediyespor karşısında ve çok zor bir haftadan sonra gelmesiyle altın değerinde bir 3 puan oldu.

Seri Başlangıcı

23 Şubat 2022 tarihinde oynanan maçtan sadece 4 gün sonra 28’inci hafta maçına çıkan Tarsus İdman Yurdu’nu enteresan bir rakip bekliyor.

Mersin temsilcisinin rakibi Nazilli Belediyespor olacak. Aydın’da oynanacak maçta Tarsus İdman Yurdu adına tek hedef bir galibiyet daha alarak yeni bir serinin fitilini yakabilmek olacak.

Bununla birlikte Nazilli Belediyespor’un ligde en kötü gidişatta olan takımlardan biri olduğunu da dile getirmek yanlış olmaz. 2022 yılında oynadığı hiçbir maçı kazanamayan Aydın temsilcisi, sezona tıpkı Tarsus İdman Yurdu gibi büyük beklentilerle başlamıştı.

Nitekim onlar da Tarsus İdman Yurdu gibi 27’inci haftaya başlamadan önce bir değişim yaşamıştı. Teknik Direktör değişikliğine giden Nazilli Belediyespor adına bu değişikliğin ilk maç için bakıldığında işe yaramadığını dile getirmek gerekiyor.

Sezonu hayal kırıklığıyla, ancak olabilecek en iyi noktada bitirebilmeyi hedefleyen iki takımın mücadelesi bu nedenlerle oldukça ilgi çekici olacak. 27 Şubat 2022 tarihinde Aydın’da oynanacak maç öncesi Tarsus İdman Yurdu’nun 28, Nazilli Belediyespor’un 31 puanı bulunuyor ve Tarsus İdman Yurdu kazandığı takdirde rakibini arkasına alabilir.