Tarsus İdman Yurdu Seriye Bağladı

Geçtiğimiz haftalarda gelen başarısız sonuçlar neticesinde Başkanının dahi istifa etmesiyle birlikte sarsılan Tarsus İdman Yurdu, ligin 27’inci haftasında kendi sahasında Kırşehir Belediyespor’u mağlup etmişti. Bu galibiyetle birlikte çok kritik bir eşiği atlayan Mersin temsilcisi, ligin 28’inci haftasında kendisiyle benzer süreçlerden geçen Nazilli Belediyespor’a misafir oldu. Aydın temsilcisi karşısında oynanan maçta ilk yarıda bulduğu gollerle sahadan 2-0 galip ayrılan Tarsus İdman Yurdu orta sıralara kadar tırmanmayı başardı.

Değişimin Getirileri

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta çok kötü bir şekilde yönetilen Tarsus İdman Yurdu, bu kötü yönetimin bedelini alt sıralarda kendisini bularak ödemişti.

Mersin temsilcisi, ligin 27’inci haftasında oynayacağı Kırşehir Belediyespor maçı öncesinde Başkanın istifa etmesiyle sarsılmıştı. Ancak bu istifanın sarsıntısı Sarı Lacivertli ekipte olumlu bir etki yaratmış olacak ki Tarsus İdman Yurdu ilk olarak Kırşehir Belediyespor’u sonra da 28’inci haftada konuk olduğu Nazilli Belediyespor’u mağlup etmeyi başardı.

28’inci haftanın dikkat çeken mücadelesinde Aydın temsilcisinin konuğu olan Tarsus İdman Yurdu, 41 dakikada bulduğu 2 golle sahadan 2-0 galip ayrılmayı başardı. Artun Akçakın’n yine rakip fileleri havalandırdığı maçta diğer golü atan isimse bu sezonki ilk golünü atan Eren Keleş oldu.

Aldığı galibiyetle birlikte yeni bir yapıyla sahaya çıktığı 2’inci maçtan da galip ayrılmayı başaran Mersin temsilcisi, ligin 29’uncu haftasında kendi sahasında Adana Demir takımını konuk edecek.

Toparlanmayı Başaran

Nazilli Belediyespor karşısında alınan galibiyetin dikkat çekici bir tarafı da bu maç öncesi takımların benzer süreçlerden geçen iki takım olmasıydı. Tarsus İdman Yurdu da Nazilli Belediyespor da sezona iddialı kadrolarla ve hedeflerle başladıktan sonra istedikleri sonuçları sahada görememişler ve taraftarlarını üzmüşlerdi.

27’inci hafta öncesi ikisi de teknik direktör değiştiren takımlar arasında bu değişiklikten kârlı çıkan taraf Tarsus İdman Yurdu oldu. Mersin temsilcisi yeni hocasıyla sahaya çıktığı ikinci maçtan da gol yemeden galip ayrılmayı başardı.

Dikkat çeken bir diğer taraf ise Tarsus İdman Yurdu’nun Naz-Naz karşısında aldığı galibiyetle rakibinin bir üst sırasına yerleşmesi oldu. Sarı Lacivertli takım puanını 33’e yükseltti ve 10’uncu sıraya kadar tırmanmayı başardı.

En azından bu 2 maçlık dönemde Tarsus İdman Yurdu’nun baştan ayağa bir değişikliğe ne kadar ihtiyaç duyduğu da görülmüş oldu. Başkanın istifa etmiş olması takımda beklenenden çok daha farklı bir etki yarattı ve bu etki 2 maçın da Mersin temsilcisinin hanesine 3 puan olarak yazılmasıyla sonuçlandı.

Ligin 29’uncu haftasında Ankara Demir, 30’uncu haftasında Eskişehirspor gibi rakiplerle karşılaşacak olan Tarsus İdman Yurdu, bu maçlardan da istediği sonuçlarla ayrılabilirse oldukça iyi bir iş çıkarmış olacak.

Değişim bazen hangi seviyede veya ne sebeple olursa olsun iyidir ve Tarsus İdman Yurdu avantajı böyle sağladı.