Tarsus İdman Yurdu Şanlıurfaspor Deplasmanında

Sezon içerisinde çok ciddi problemler ve kırılmalar yaşayan Tarsus İdman Yurdu, teknik direktörlük için Birol Erol’u göreve getirdiğinden bu yana gerçekten ikinci bahar yaşıyor. TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde sahaya çıktığı son 5 maçın 5’ini de kazanan Mersin temsilcisi, ligin 31’inci haftasında son haftalarda istediğinden çok uzak kalan Şanlıurfaspor deplasmanında bu şahane seriyi devam ettirmeyi hedefliyor.

Görkemli Yükseliş

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’un en iddialı kadrolarından birini kurmuş olmasına rağmen ilk yarıda ve ikinci yarının belirli bir bölümünde çok sıkıntılı günler geçiren bir Tarsus İdman Yurdu vardı.

Mersin temsilcisi birçok kez teknik direktör değişikliğine gitmesine ve ara transfer döneminde yine pek çok oyuncuyu kadrosuna eklemesine rağmen başarılı olamayınca başkanı dahi istifa etmişti. Bu istifayla derinden sarsılan Sarı Lacivertli ekip, yönetim kurulunun soğukkanlı tavrı ve doğru tercihleri sayesinde girdiği krizden çok daha güçlü çıkmayı başardı.

Teknik Direktörlük koltuğuna Birol Erol’u getiren Tarsus İdman Yurdu, o günden itibaren oynadığı hiçbir maçta mağlubiyet yüzü görmedi. Genç teknik adamla çıktığı ilk maçta Uşak Spor ile berabere kalan Sarı Lacivertli ekip, sonraki 5 maçının tamamından galip ayrılan taraf olarak üst sıralara doğru tırmanışa geçti.

Bu seriyi tam gaz devam ettirmek isteyen Mersin ekibi, 31’inci haftada Şanlıurfaspor’a konuk olacak. Ev sahibi son haftaların formsuz ekiplerinden biri ve istediği puanların çok altında kaldığı için hayal kırıklığı yaşıyor. Bu maçtan önce Tarsus İdman Yurdu, 40 puanla 8’inci sırada yer alırken Şanlıurfaspor 34 puanla 12’inci sırada bulunuyor.

Sezonun ilk yarısında Mersin’de oynanan maç ev sahibi ekibin 1-0’lık üstünlüğüyle sona ermişti. Tarsus İdman Yurdu, Şanlıurfa temsilcisiyle oynadığı son 3 maçın 3’ünü de kazandı ve bu maçların hiçbirinde kalesinde gol görmedi.

Hedefe Doğru

Tarsus İdman Yurdu adına artık işlerin çok daha iyi gittiğini ve takımın kendisine güvenen bir takım haline geldiğini belirtmek yanlış olmaz. Sarı Lacivertliler, oynadıkları son 5 maçta 12 gol atıp kalelerinde sadece 2 gol görerek 15 puanı da hanelerine eklemeyi başardılar.

Bu güzel seri Mersin temsilcisinin orta sıralara kadar tırmanmasına yardımcı oldu. Öte yandan bu sezon gerçekten farklı dinamiklere sahip ve Tarsus İdman Yurdu bu seriyi devam ettirebildiği takdirde üst sıralara da tırmanabilme şansının olduğunu biliyor.

Play-Off potasıyla arasındaki puan farkını iyiden iyiye eriten Mersin ekibi adına Şanlıurfaspor deplasmanı kritik bir viraj. Zira rakip takım oyunu kilitlemeyi biliyor ve kazanamazsa bile sahadan 1 puanla ayrılmayı hedefleyen bir strateji güdüyor.

Bu bağlamda Tarsus İdman Yurdu’nun erkenden atacağı bir golle rakibinin savunmasını dağıtması ve sonrasında da farkı açmaya çalışması olabilecek en iyi senaryo gibi gözüküyor.