Tarsus İdman Yurdu Planlarını Gerçekleştiremedi

Mersin’in TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden temsilcisi Tarsus İdman Yurdu, ligin ikinci yarısında oynadığı ilk maçta kendisinden bir alt sırada bulunan 1922 Konya takımını Tarsus’ta konuk etti. Mutlak galibiyet parolasıyla çıktığı sahadan 14’üncü dakikada sorumsuz bir biçimde kırmızı kart gören Alperen Pak’ın takımını 10 kişi bırakmasıyla birlikte 1 puanı koruyarak ayrılan Tarsus İdman Yurdu, lige iyi bir başlangıç yapma fırsatını da kaçırmış oldu.

TFF 2.Lig’in İlginç Puan Tablosu

Türkiye’de her ne kadar Süper Lig en üst seviyede futbolun oynandığı lig olarak kabul edilse de mücadele gücü ve rekabet konusunda Süper Lig’in solda sıfır kalacağı alt liglerin varlığı meraklısının en büyük zevklerinden birisi.

2021/2022 sezonunda Pendikspor’un en azından 17 haftalık süreçte liderlik yarışını koparıp götürdüğü TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta 10’uncu sırada yer alan Şanlıurfaspor’un 23 puanı bulunurken, küme düşme hattının sadece 2 sıra üstünde yer alan Tarsus İdman Yurdu’nun 21 puanı bulunuyor.

Bu da demek oluyor ki, Tarsus İdman Yurdu tek bir galibiyetle birlikte üst sıraları hedefleyen bir takım olmak adına önemli bir adım atma şansına sahipken, 10’uncu sırada yer alan Şanlıurfaspor da eğer dikkatli olmaz ve hata yaparsa kendisini bir anda küme düşmeme hesapları yaparken bulabilir.

İşte, bu nedenle alınacak her bir puanın çok değerli olduğu ligin ikinci yarısında oynadığı ilk maçta kendisinden bir alt sıradaki 1922 Konya’yı ağırlayan Tarsus İdman Yurdu, galibiyet almış olsa en kötü ihtimalle 12’inci sıraya yerleşeceği haftayı, beraberlikle kapatarak 15’inci sırada kapatmak zorunda kaldı.

Ligin her bir haftasının diğerinden daha da değerli olmaya başladığı bir dönemde yapılan bu kötü girişin en temel nedeni kuşkusuz Alperen Pak’ın 14’üncü dakikada direkt olarak gördüğü kırmızı kart nedeniyle takımını 10 kişi bırakması ve Tarsus İdman Yurdu’nu 1 puana razı olmaya mecbur etmesi.

Alperen Pak’ın Kötü Formu

Ligin 18’inci haftasında oynanan maçta büyük bir hata yaparak daha 14’üncü dakikada hem de direkt olarak kırmızı kart gören ve takımını 10 kişi bırakan Alperen Pak’ın nasıl bir yaptırımla karşı karşıya kalacağı merak konusu.

Bir hücumcu olmasına rağmen yaptığı bu dikkatsizlik nedeniyle galibiyet hedefiyle başladığı maçta takımının 1 puana razı olmasına neden olan Alperen Pak, bu sezon oynadığı maçların hiçbirinde iyi bir performans gösteremedi.

Sezon başından bu yana oynadığı 15 maçın hiçbirisinde gol veya asist katkısı sağlayamayan 25 yaşındaki oyuncunun uzun zamandır süren kötü formuna eklenen bu kırmızı kart, kendisi adına işin tuzu biberi olabilir.

Alperen Pak, standart ceza olan 2 maçtan daha fazla ceza almaması durumunda 24 Erzincanspor ve Isparta 32 Spor takımlarıyla yapılacak maçlarda takımında görev yapamayacak.