Tarsus İdman Yurdu’nun Maçından Gol Sesi Çıkmadı

TFF 2.Lig Beyaz Grup’un alt sıralarda mücadele eden ekiplerinden Tarsus İdman Yurdu, ligin ikinci devresinin ilk haftasında oynadığı maçta kendisinden bir alt sırada yer alan 1922 Konya’yı konuk etti. Her iki takımın da oldukça temposuz ve kalite anlamında sıkıntılı bir oyun oynadığı maçta gol sesi çıkmadı ve iki takım 1’er puanı paylaşarak maçtan ayrıldı.

Ne Tarsus İdman Yurdu Ne 1922 Konya

Mersin’in TFF 2.Lig Beyaz Grup’taki temsilcisi Tarsus İdman Yurdu, ligin ilk devresinde oynadığı 17 maçta topladığı 20 puanla devreyi 15’inci sırada kapatmıştı.

İlk devrede oynadığı son 5 maçın tamamında sahadan puan kaybıyla ayrılan Tarsus İdman Yurdu, söz konusu maçlarda 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak tam 13 puan kaybetmiş ve kötü gidişat taraftarların üzülmesine neden olmuştu.

İkinci yarının ilk haftasında kendi taraftarı önünde ligin 16’ıncı sırasında yer alan ekibi 1922 Konya’yı konuk eden Tarsus İdman Yurdu, bu maçta da iyi bir performans ortaya koyamadı ve sahadan 0-0’lık beraberlikle ayrılarak galibiyet hasretini sürdürdü.

Tarsus ekibinin bu maçtan 1 puanla ayrılmaya razı olmasına neden olan olay ise 14’üncü dakikada gelişti. Tarsus İdman Yurdu’nun bu sezon hayal kırıklığı yaratan forveti Alperen Pak, maçın 14’üncü dakikasında yaptığı sert faul neticesinde kırmızı kart gördü ve Tarsus İdman Yurdu geriye kalan 76 dakikayı 10 kişi oynamak zorunda kaldı.

Bu sezon oynadığı 15 lig maçının hiçbirisinde gol veya gol pası üretemeyen Alperen Pak’ın bu hatası, Tarsus İdman Yurdu’nun maça dair tüm planlarını bozarken, Alperen’in de kızağa çekilmesine neden olabilir.

Karacabey’in Mağlup Olması Tarsus İdman Yurdu’na Yaradı

Ligin ikinci devresinin ilk haftasında oynanan bir diğer maçta küme düşme hattında yer alan Karacabey Belediye ve Eskişehirspor karşı karşıya geldi. Bu maçtan ligin net küme düşme adayı olan Eskişehirspor’un galibiyetle ayrılmış olması ise kuşkusuz Tarsus İdman Yurdu’nun lehine oldu.

Karacabey’in Eskişehirspor karşısında galip gelmesi durumunda puanını 19’a yükseltmiş olması Tarsus İdman Yurdu ile arasındaki puan farkını 2’ye kadar düşürecekti ve Tarsus temsilcisinin daha fazla baskı hissetmesine neden olacaktı.

Bu açıdan bakıldığında 10 kişi oynadığı bir maçta aldığı 1 puanla birlikte küme düşme hattıyla arasındaki puan farkını 5’e çıkaran Tarsus İdman Yurdu’nun buna rağmen toparlanması şart.

Ligde oynadığı son 6 maçta 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak kötü gidişatını sürdürmeye devam eden Tarsus İdman Yurdu, eğer bu form grafiğini yukarıya çekemezse önümüzdeki süreçte başı çok daha fazla ağrıyabilir.

22 Ocak 2022 Cumartesi günü son zamanların formda ekibi 24 Erzincanspor’a konuk olacak olan Tarsus İdman Yurdu, bu maçtan galibiyetle ayrılmayı isteyecektir ancak Tarsus İdman Yurdu’nun bu performansı galibiyet için yeterli olamayabilir.