Tarsus İdman Yurdu Kupaya Veda Etti

Süper Lig’in Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’a 3-1 yenik olarak kupada yoluna devam edemeyen Tarsus İdman Yurdu’nda Teknik Patron Ergün Penbe Lige odaklanmak istiyoruz, bizim için ligimiz çok daha kritik.

Bu hayalin ardından koşmak güzeldi. Ziraat Türkiye Kupası 5. tur maçında deplasmanda Süper Lig takımı Beşiktaş ile karşılaşan Tarsus İdman Yurdu, kuvvetli rakibine 3-1 yenik olarak kupaya 5. Turda veda etmek durumunda kaldı. Beşiktaş ise ismini 16 ekip arasına yazdırmayı başardı.

Ligde 2 sıkıntılı maça çıkacaklarını belirten Ergün Penbe, “Covid-19 sebebiyle 2 maçımız ertelenmişti. Şu anda bana bakılırsa daha iyi yerlerde olmamız lazımdı. Talihsiz maçlarımız oldu.

Ergün Penbe açıklamalarda bulundu

Ziraat Türkiye Kupası 5. Turu’nda Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş’a deplasmanda 3-1 yenik olarak elenen Tarsus İdman Yurdu’nda Teknik Direktör Ergün Penbe, maçın peşinden lige odaklanmak istediklerini vurguladı.

Penbe, hedefinin Süper Lig’de hocalık yapmak olduğunu da söyleyerek, “Rüzgarı arkamıza aldığımız vakit biz de iyi bölgelere geleceğiz” şeklinde konuştu. Mücadeleyi değerlendirerek sözlerine başlamış olan Penbe, “Öncelikle oyuncularımı kutluyorum.

İyi mücadele ettiler Beşiktaş’a karşı. Keyif aldık. Bu statta olmaktan ötürü sevinçli olduk. Ben de ilk defa Vodafone Park’a çıktım, bunun heyecanını hissettim.

İlk otuz dakika birazcık heyecanlı olmalarına rağmen toparladılar. Beşiktaş’ı tebrik ederim, hak ettiler ve kazandılar. Başarılar diliyorum. Lige dönmek istiyoruz, bizim için lig daha önemli. Bu hayalin ardından koşmak güzeldi. Umarım izleyenlere keyif vermişizdir” açıklamasını yaptı.

Ligde 2 sıkıntılı maça çıkacaklarını belirten Ergün Penbe, “Covid-19 sebebiyle 2 maçımız ertelenmişti. Şu anda bana bakılırsa daha iyi yerlerde olmamız lazımdı. Talihsiz maçlarımız oldu.

Bugünkü benzer biçimde bireysel hataların oldukca olduğu maçları kaybettik. Puan durumuna bakılırsa 10 puan daha çok toplamamız gerekirdi. Zorlu periyottan en iyi halde çıkacağımızı düşünüyorum” dedi.

Sergen yalçını övdü

“Genç hocaların olması beni sevindiriyor. Okan hoca var, Çağdaş hoca var, Erol hoca ve Sergen hoca var. Sıra bizlere geldi diyelim artık. Ama Süper Lig için arkadan birilerinin itmesi gerekiyor. Yaşadığımız coğrafyada bir bölgelere gelmek için kesinlikle arkanızda itici gücün olması gerekiyor. Biz de yaptığımız işlerle arkamıza rüzgarı aldığımız vakit umuyoruz ki daha değişik noktalara geleceğiz” açıklamasını yaptı.