TARSUS İDMAN YURDU DEPLASMANDA 3-1 YENİLDİ

Dün akşam, 17 Aralık Perşembe günü Tarsus İdman Yurdu, Beşiktaş’ın evine konuk oldu. Ziraat Türkiye Kupası 5. tur maçlarında Beşiktaş – Tarsus İdman Yurdu karşı karşıya geldi. Tarsus İdman Yurdu İstanbul’da Beşiktaş’ın misafiri oldu. Karşılaşmada 3-1 deplasmanda yenilen Mersinli takım Tarsus İdman Yurdu kupa macerasında 5. tura kadar geldi ve elendi.

Tarsus İdman Yurdu Ziraat Türkiye Kupası 5. tur elemerinde 17 Aralık Perşembe günü Beşiktaş ile karşı karşıya geldi. Bu turu geçen takım Ziraat Türkiye Kupası elemelerinde son 16 takımın arasına girmeye hak kazanacaktı. Tarsus İdman Yurdu, Beşiktaş karşısında istediği galibiyeti alamadı ve 5. turda Ziraat Türkiye Kupası’na veda etti.

TARSUS İDMAN YURDU KUPAYA VEDA ETTİ

Ziraat Türkiye Kupası 5. tur maçlarının büyük bir çoğunluğu 17 Aralık Perşembe günü oynandı. Beşiktaş – Tarsus İdman Yurdu karşılaşması da onlardan biriydi. Mersinli takım Tarsus İdman Yurdu dün bir şans olarak baktığı maçta Beşiktaş’a karşı 3-1 yenildİ. 5. tur karşılaşmalarına kadar gelen Tarsus İdman Yurdu Ziraat Türkiye Kupası’na dün itibariyle veda etti.

İLK YARI 2-0 BİTTİ

Maçın ilk yarısında hiç gol pozisyonu bulamayan Tarsus İdman Yurdu kendi kalesine rakip takım Beşiktaş’ten 2 gol yedi. Beşiktaş ekibi maçın 30. dakikasında Valentin Rosier aracılığıyla ilk golünü attı ve maç 1-0 oldu. Tarsus İdman Yurdu 1-1 berabere yapmak için çok çabaladı ama aradığı gol pozisyonu gelmedi. Tarsus İdman Yurdu beraberlik golünü ararken Beşiktaş ikinci golünü attı. Maçın 39. dakikasında Cyle Larin‘in golüyle maç artık 2-0 oldu. Beşiktaş 2-0’lık fark ile maçın ilk yarısını kapattı.

Tarsus İdman Yurdu ilk yarıyı golsüz kapattı. Soyunma odasına moralleri bozuk olarak giden Mersinli takım ikinci yarı için daha baskın bir oyun kurmayı istediler. İkinci yarı Tarsus İdman Yurdu için tur atlayabilmenin son şansıydı. Maçı beraber konuma getirirp sonrasında da penaltılarda yenmeyi amaçlıyordu.

Fakat rakip takım Beşiktaş 56. dakikada Güven Yalçın’ın golü ile skoru 3-0 yaptı. Tarsus İdman Yurdu 80. dakikada Mertcan Çam’ın attığı gol ile farkı 2’ye indirebildi. Kalan dakikalarda Tarsus İdman Yurdu başka gol pozisyonları yakalamak için çabalasa da maç 3-1 Beşiktaş’ın üstünlüğü ile bitti.