Tarsus İdman Yurdu Gurur ve Hüzün Dolu

Bu sezon TFF 2.Lig’in en önemli hikayelerinden birini yazan Tarsus İdman Yurdu, ligin alt sıralarına kadar gerilediği Şubat ayından sonra yakaladığı yükselişle birlikte normal sezonu Play-Off potasında bitirmeyi başarmıştı. Mersin temsilcisi Play-Off turunda Yarı Finale kadar geldi ancak bu aşamada Karacabey Belediyespor karşısında boyun eğmek zorunda kaldı. Mersin temsilcisinin Sarı Lacivertli taraftarınaysa bu sezondan kalan gurur, hüzün ve umut oldu.

Emeğinize Sağlık

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde çok ciddi düşüşler de yaşayan Tarsus İdman Yurdu için sezonun genel öyküsü gurur ve hüzünle tanımlanacak.

Sarı Lacivertli ekip Birol Erol yönetiminde yakaladığı yükseliş sayesinde belki de bu sezon hiç tahmin edemeyeceği mutlulukları yaşadı. Ligin 13, 14’üncü sıralarına kadar geriledikten sonra bir anda yükselişe geçen Mersin temsilcisi, normal sezonu da Play-Off potasında bitirmeyi başarmıştı.

Play-Off ilk turunda Amed SK’yı penaltılarla geçen Tarsus İdman Yurdu, ikinci turda karşı karşıya geldiği Karacabey Belediyespor’a penaltılarla elenmekten kurtulamadı. Futbol biraz da böyle bir oyundur ve her an kendini tetikte tutmayı ve yapabildiklerini tekrarlamayı gerektirir.

Bununla birlikte taraftarlar ve camia adına bu sezon üzülecek pek de bir şey yok. Pek tabii herkes takım bu noktalara kadar geldikten sonra bir üst lige çıksın isterdi ancak kulübün içerisindeki personeller bile işlerin bu kadar olumlu gidebileceğini düşünmemişti.

Oyuncular Birol Erol yönetiminde gerçekten ellerinden geleni yaptılar. Burada özeleştiri yapılması gereken ve seneye düzeltilmesi gereken durum da kritik maçların kaderini seri penaltı atışlarına bırakmama gerekliliği olabilir.

Bunun dışında Sarı Lacivertli oyunculara gerçekten söylenecek pek de olumsuz bir şey yok. Herkes olabilecek en yüksek seviyede mücadeleyle sahadaydı ve tüm camia kenetlenip bir üst lige çıkmayı istiyordu. Ancak sporun doğasında olan şeyler Tarsus İdman Yurdu’nun da başına geldi ve takım bir önceki tur harika bir şekilde attığı penaltıları bu sefer kötü attı.

Bununla birlikte geriye kalan öykü ve başarının malzemesi gelecek sezon adına da ümit verici nitelikte.

Hataları Tekrarlamayalım

Öte yandan Tarsus İdman Yurdu yöneticilerine artık çok daha büyük bir görev düşüyor. Doğru teknik adamın doğru oyuncularla buluşabilmesi durumunda ne kadar başarılı olunabileceğini herkes gördü. Sezon başında pek çok oyuncu transferiyle bozulan kulüp kimyası da şu sıralar oldukça iyi gidiyor.

Bu bağlamda yöneticilere sadece gereken noktalara transfer yapmaktan başka bir iş düşmüyor. Zira takımın zaten gerçekten iyi bir kadrosu var ve bir kez daha transfer bombardımanına girmenin oyuncuların güvenini ve takımın uyumunu bozmaktan başka bir etkisi olmayacak.

Tarsus İdman Yurdu klişe deyimle bu sezon gönüllerin şampiyonu olacak bir performans sergiledi ancak gelecek sezon resmen şampiyon olmak adına hareket etmeli.