Tarsus İdman Yurdu Final Yolunda

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta gerçekten çok etkileyici bir öykü yazan Tarsus İdman Yurdu bir dönem en alt sıralara yaklaştığı ligde şimdilerde bir üst lige çıkma mücadelesi veriyor. Normal sezonu Play-Off potasında tamamladıktan sonra Çeyrek Final aşamasında Amed SK’yı turnuva dışına iten Mersin temsilcisi, Play-Off Yarı Final ilk maçında Karacabey Belediyespor’a konuk oluyor. Sarı Lacivertli ekibin bu maçtan iyi bir sonuçla ayrılması durumunda final aşamasına yükselmesine kesin gözüyle bakılacak.

Bilet Kesiliyor

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta ciddi sıkıntılar yaşayan takımlardan biri olan Tarsus İdman Yurdu, şu sıralar bu sıkıntıları geride bırakmış olmanın ve daha büyük heyecanlara bürünmenin mutluluğunu yaşıyor.

Sarı Lacivertli ekip ikinci yarıda takımın başına getirdiği Birol Erol yönetiminde sergilediği başarılı performansla alt sıralardan kurtulduğu gibi Play-Off potasına girmeyi başardı. Bu başarıyı Play-Off ilk turunda da gösteren Mersin temsilcisi iki zorlu müsabaka oynadığı Amed SK’yı da penaltılar sonucunda turnuva dışına itti.

Play-Off Yarı Finalinde Karacabey Belediyespor ile eşleşen Mersin temsilcisi, bu maçın da hazırlıklarını tamamladı. 20 Mayıs Cuma günü oynanacak müsabakada rakibinin sahasına gidecek olmayı bir avantaja çevirmeyi hedefleyen Tarsus İdman Yurdu, ilk ayaktan iyi bir sonuçla ayrıldıktan sonra ikinci ayakta bileti kesmeyi istiyor.

Bu bağlamda tüm özgüveni ve morali yerinde olan Sarı Lacivertli takımı elbette oldukça zorlu bir müsabaka bekliyor. Öte yandan takımın bu adımı başarıyla atması ikinci adımını çok daha rahat atması anlamına geleceğinden tüm oyuncular üstlerine düşen sorumluluğun ne kadar büyük olduğunu net bir şekilde biliyorlar.

2’de 2

Öte yandan Mersin temsilcisinin bu maçla alakalı en büyük avantajlarından birisi takımın normal sezonda 2 kere karşı karşıya geldiği rakibini bu müsabakaların 2’sinde de devirmeyi başarmış olması olacak.

Zira bu durum Birol Erol’un öğrencilerine ister istemez bir özgüven sağlayacak. Bu özgüven pek tabii belirli noktalarda rehavete dönüşebilir ancak Tarsus İdman Yurdu oyuncuları çok odaklı olduklarını Amed SK karşısında oynanan maçta attıkları seri penaltı atışlarıyla net bir şekilde kanıtladılar.

Tüm bu süreçlerden sonra artık bir üst lige yükselmeye çok az bir süre kaldı. Geriye kalan 3 maçında hiç maç kazanmasa bile bir üst lige çıkma şansı olan Tarsus İdman Yurdu bu avantajı çok iyi değerlendirmeyi hedeflemeli.

Takım bu kadar büyük krizlerden çıktıktan sonra belki de hiç tahmin edemeyeceği noktalara geldi ve tüm camia gelinen noktadan oldukça memnun. Bununla birlikte Sarı Lacivertli takımın bir sonraki sezona TFF 1.Lig’de başlaması ihtimali orada dururken ister istemez herkes bu ihtimalin gerçekleşmesini temenni edecektir.

20 Mayıs Cuma günü oynanacak müsabakadan alınacak avantajlı skor bu temenninin bir gerçeğe dönüşmesinde kilit rol oynayabilir.