Tarsus İdman Yurdu Bir Üst Turda

Sezonun ikinci yarısında Birol Erol yönetiminde sergilediği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Tarsus İdman Yurdu, alt sıralardan yükseldiği Play-Off aşamasındaki ilk turda da başarılı oldu. Ligin güçlü temsilcilerinden Amed SK ile eşleşen Mersin temsilcisi, her iki maçta da eşitlik bozulmayınca gidilen penaltılarda rakibini 7-6 ile geçti ve Play-Offta bir üst tura çıkmayı başardı.

Başarı Hanesi Genişliyor

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup mücadelesinde oldukça sancılı dönemler geçiren Tarsus İdman Yurdu, bu sıkıntılara sünger çekmeye devam ediyor.

Mersin temsilcisi çok ciddi krizler yaşadıktan sonra takımın başına getirdiği Birol Erol ile birlikte inanması güç bir galibiyet serisi yakalamış ve bu sayede en alt sıralardan Play-Off aşamasına katılmaya kadar giden bir yolculuğa çıkmıştı.

Bu yolculuğun en zorlu adımlarından birinde, Play-Off ilk turunda Amed SK ile eşleşen Sarı Lacivertli ekip, kendi sahasında oynadığı ilk müsabakada sahadan golsüz beraberlikle ayrılmaya razı olmuştu. İkinci maç 16 Mayıs günü oynandı ve maçın normal süresi yine golsüz beraberlikle sona erdi.

Uzatma dakikalarında iki takım da eşitliği bozamayınca maç seri penaltı atışlarına gitti. Tarsus İdman Yurdu’nda sırasıyla Uygar Zeybek, Sinan Kalaycı, Özgür Can Özcan, Hakan Demir, Cengiz Ötkün, Sefa Durmuş ve Yılmaz Başravi penaltı atışlarını kullandılar ve bu 7 oyuncunun tamamı da atışlarda isabeti bulmayı başardılar.

Amed SK tarafında ise Bünyamin Yürür, Mervan Çelik, Mehmet Alaeddinoğlu, Hüseyin Güngör, Okan Deniz, Kerem Çağatay ve Kutay Yokuşlu penaltı atışlarını kullandılar. Bu oyunculardan ilk 6’sı penaltı atışlarında isabeti sağlarken Kutay Yokuşlu’nun attığı şutu Tarsus İdman Yurdu kalecisi kurtardı ve bu sonuçla birlikte Mersin temsilcisi bir üst tura yükselmiş oldu.

Rakip Karacabey Belediye

Öte yandan bu müsabakanın bu şekilde tamamlanmasıyla birlikte Play-Off Yarı Final eşleşmeleri de belli oldu.

Mersin temsilcisi ligin iddialı ekiplerinden bir diğeri olan Karacabey Belediyespor ile eşleşirken, Bodrumspor da Bayburt Özel İdaresi ile karşı karşıya gelecek. Bununla birlikte bu iki eşleşmeden çıkan sonuçta başarılı olan takımlar Play-Off finaline adını yazdırmaya hak kazanacaklar.

Yarı Final ilk maçlarının ilki 20 Mayıs Cuma günü oynanırken, serinin ikinci ayakları 24 Mayıs Salı günü oynanacak. Artık son noktaya kadar gelinen bu mücadelede her takımın çok büyük heyecan içerisinde olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Tarsus İdman Yurdu bu sezon Karacabey Belediyespor ile oynadığı iki müsabakanın ikisini de kazanmayı başarmıştı. Bu bağlamda bildiği ve mağlup edebildiği rakibiyle eşleşmiş olmak Sarı Lacivertli ekibi daha memnun etmiş olmalı.

Tüm bunların dışında Mersin temsilcisi o kadar formda bir şekilde yola devam ediyor ki bu dakikadan sonra hangi rakip gelirse gelsin Tarsus İdman Yurdu o rakibi de yenebileceğini düşünüyordur.