Tarsus İdman Yurdu Geriden Geldi

Birol Erol yönetiminde şahane bir yükseliş yakalayan Tarsus İdman Yurdu, gücünü perçinlemeye tam gaz devam ediyor. Mersin temsilcisi, yeni teknik direktörüyle oynadığı son 5 maçın tamamını kazandıktan sonra ligin 31’inci haftasında Şanlıurfaspor’a konuk oldu. İlk yarısında hiç beklenmedik bir şekilde geriye düşen ve soyunma odasına mağlup giden Sarı Lacivertli takım, ikinci yarıda gösterdiği şahane performansla sahadan 2-1 galip ayrıldı ve üst sıralara tırmanışını sürdürdü.

Kazanma Alışkanlığı

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta en sancılı süreçlerden birini yaşayan Tarsus İdman Yurdu’nun çiçekleri baharın gelişiyle birlikte açmaya devam ediyor.

Mersin temsilcisi, yeni teknik direktörü Birol Erol ile sahaya çıktığı ilk maçında Uşak Spor ile berabere kaldıktan sonra üst üste 5 galibiyet almış ve üst sıralara tırmanmıştı. 30 Mart tarihinde oynanan 31’inci hafta müsabakalarında Şanlıurfaspor’un konuğu olan Sarı Lacivertli ekip adına bir galibiyet daha yazıldı.

Ancak bu galibiyet diğerlerinden daha zor ve anlamlıydı. Şanlıurfaspor karşısında oynanan maçın ilk yarısında 24’üncü dakikada Dilaver Güçlü’nün attığı gole engel olamayan Tarsus İdman Yurdu, geriye kalan dakikalar içinde rakip fileleri sarsmayı başaramadı.

Soyunma odasına giderken karşısında dirençli bir Şanlıurfaspor ve tabelada 1-0 rakip üstünlüğünü gören Mersin temsilcisinde işlerin nasıl düzeltileceğine dair formül de yine Birol Erol’daydı. 49’uncu dakikada hocasına yardımcı olan oyuncu Alperen Pak oldu ve Alperen bu sezon attığı ilk golle takımına eşitliği getirdi.

Bu golden sonra iki takım da birbirlerinin kalesini yokladı ancak fark yaratan yine Birol Erol’un değişikliği oldu. 66’ıncı dakikada Niyazi Salman yerine Yılmaz Başravi’yi oyuna alan Tarsus İdman Yurdu, bu değişikliğin faydasını sadece 11 dakika sonra Yılmaz’ın attığı gole sevinirken almış oldu.

Maçta üstünlüğü sağladıktan sonra Şanlıurfaspor’un gol atmasına müsaade etmeyen Mersin temsilcisi, çok değerli bir galibiyet daha aldı. Yeni teknik direktörüyle çıktığı 7’inci maçtan da alnı ak bir şekilde çıkmayı başaran Sarı Lacivertli ekip, 6’ıncı sıraya kadar tırmanarak Play-Off potasına iyiden iyiye yaklaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Daralan Zaman

Tarsus İdman Yurdu’nun yöneticileri de taraftarları da oyuncuları da Birol Erol’un takıma bu kadar geç gelmesinden hayıflanıyorlardır.

Geldiği günden bu yana Mersin temsilcisinin bambaşka bir takım olmasını sağlayan tecrübeli teknik adam takımı neredeyse Play-Off potasına soktu. Öyle ki eğer bir sonraki hafta oynanacak Kırklarelispor maçından galibiyet sonucu çıkarsa takım potanın içine girmeyi başaracak.

Bir yandan da taraftarlar arasında dolaşan bir ihtimal var. Birol Hoca bu kadar geç gelmemiş olsa şampiyonluk adına ne kadar şansları olacağını hesaplamaya çalışan Sarı Lacivertliler, zamanın ne kadar daraldığının da farkında.

Öte yandan takımın bu ivmesi ve kendine inancı Play-Off potasında da bir hayli işe yarar nitelik taşıyabilir.