Tarsus İdman Yurdu Dinlenme Fırsatı Buldu

Son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla birlikte kendisini üst sıralara doğru atmayı başaran Tarsus İdman Yurdu, ligin erteleme maçlarının oynandığı bugünlerde tatil yapıyordu. Bir önceki erteleme haftasını bay geçmesi nedeniyle rakiplerinin yaptığı ek mesaiye katılmayan Mersin temsilcisi, TFF’den gelen son kararla birlikte bir süre daha tatil yapacak.

Tadını Çıkar

Bu sezonun en kaotik atmosferlerinden birine sahip olan Tarsus İdman Yurdu, TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta verdiği mücadelede oldukça kötü dönemler geçirmişti.

Üst üste yapılan teknik direktör değişiklikleri, yaz ve kış dönemlerinde kadroya katılan oyuncular ve tüm bunlara rağmen gelmeyen başarılar nedeniyle oldukça sancılı zamanlardan geçen Mersin temsilcisinde başkan dahi istifa etmişti.

Ancak bazen yukarıya çıkabilmek adına dibe vurmak gerekir ve Tarsus İdman Yurdu da tam olarak bu durumu yaşadı. Sarı Lacivertli ekip başkanın istifasından sonra çok kısa süre içerisinde toparlandı ve yeni teknik direktörünü açıklayarak çalışmalarına başladı.

Bu istifayı bir kırılma noktası olarak kabul eden Mersin temsilcisi, Birol Erol yönetiminde şu ana kadar 4 maça çıktı ve bu 4 maçta 1 beraberlik 3 galibiyet alarak 10 puan topladı. Toplanan 10 puan Tarsus İdman Yurdu’nu üst sıralara doğru tırmandırmıştı.

Bu kadar kısa bir süre içerisinde yaşanan toparlanmanın tadını çıkarabilmek adına çalışmalara devam eden Sarı Lacivertli ekip, ligin önceden ertelenen 22’inci haftasını bay geçtiği için bu hafta içi herhangi bir müsabaka yapmamıştı. Rakiplerinin aldığı sonuçların analizini yapan Tarsus İdman Yurdu’na ve diğer takımlara gelen haber bir süre daha tatile devam edileceği yönünde oldu.

Erteleme Kararı

Türkiye’de etkisini gösteren ve uzun bir süredir uyarıları yapılan soğuk ve yağışlı hava dalgası sosyal hayatın her tarafında olduğu gibi futbolda da bazı önlemlerin alınmasını gerektirdi.

Bu bağlamda Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre 1.Lig, 2.Lig ve 3.Lig maçlarının tamamının 1’er hafta ileri olacak biçimde ertelenmesine karar verildi. Takvimin diğer maçlarının ne zaman yapılacağı ise ileriki günlerde tekrardan yapılacak açıklamayla birlikte duyurulacak.

Bu kararla birlikte Tarsus İdman Yurdu’nun ligin son sırasında yer alan Eskişehirspor deplasmanında oynayacağı maç da 13 Mart 2022 tarihinden 20 Mart 2022 tarihine ertelenmiş oldu. Sarı Lacivertli ekip son haftalarda gösterdiği iyi performansı Eskişehir temsilcisi karşısında da göstermeyi hedefliyordu ancak TFF’den gelen karar 1 hafta tatil yapmanın maç yapmaktan çok daha sağlıklı olacağı yönünde olunca işler değişti.

Birol Erol kısa süre içerisinde takımını toparlamayı başardı. Bu bağlamda alınan 1 haftalık erteleme kararı teknik adamın oyuncularının yapabilecekleri üzerine daha fazla çalışmasını sağlayabilir. Doğru düzgün bir taktik çalışma yaptığı ilk andan itibaren takımı yükseklere çıkarmaya başlayan teknik adamın bundan sonraki süreçte göstereceği performans merak konusu.