Tarsus İdman Yurdu Bekledi Diğerleri Oynadı

Yaşadığı sarsıntı sonrası kısa süre içerisinde enkazı toparlayan ve hatta çok daha iyi bir takım haline gelen Tarsus İdman Yurdu, son haftalarda aldığı başarılı sonuçlar sayesinde aynı zaman da moral de buldu. Ligin 30’uncu haftasında oynayacağı Eskişehirspor maçının hazırlıklarına devam eden Mersin temsilcisi, hafta içine ekstra maç eklenen ligde diğer rakiplerinden gelen sonuçları bekledi.

Bay Geçen

Bu sezon TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta oldukça sancılı dönemler geçiren Tarsus İdman Yurdu’nun beklentilerin çok altında kalması, Türk futbolunda çok da alışık olmadığımız bir durumu beraberinde getirmişti.

Sezon boyu durmadan teknik direktör değiştiren ve attığı son kurşunda da başarısız olunca istifa eden bir başkana sahip olduğu görülen Tarsus İdman Yurdu, başkanın istifasından sonra ciddi bir sarsıntı yaşasa da bu sarsıntı takıma iyi geldi.

Yeni bir anlayışla birlikte kısa süre içerisinde tekrar normal takvimine dönen Mersin temsilcisi, son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla orta sıralara kadar yükselmeyi başardı. Sarı Lacivertli ekip için bu durum taraftarları en çok mutlu eden durum olurken, hafta içinde yapılan ekstra mesai de oldukça önemliydi.

Normal şartlar altında çok daha erken oynanması gereken 22’inci hafta müsabakaları TFF tarafından tehir edilmiş ve sonradan yapılan başka bir açıklamayla maçların 9 Mart günü oynanacağı açıklanmıştı.

Bu durum Tarsus İdman Yurdu’nu pek etkilemedi zira Mersin temsilcisi zaten o haftayı bay geçmiş ve herhangi bir maç yapmamıştı. 9 Mart günü çıkan sonuçları inceleyerek lig bitimine kadar kozlarını paylaşacağı rakiplerini analiz etme şansı yakalayan Sarı Lacivertli ekibin bu analizleri ne kadar güce çevireceği ise oynanacak maçlarda kendini belli edecek.

Çıkan Sonuçlar

Tarsus İdman Yurdu ligin 30’uncu haftasında Eskişehirspor ile karşı karşıya gelecek. Mersin temsilcisi adına bu maç öncesi olabilecek en garip durum ise Eskişehirspor’un bu kadar kötü geçen bir sezon içerisinde Sarı Lacivertli ekiple oynayacağı maç öncesi moral bulmasıydı.

Bununla birlikte bu sezon yeteri kadar saçmalık yaşayan Tarsus İdman Yurdu bundan da geri kalmadı ve Eskişehirspor, ligin orta sıralarında yer alan bir başka ekibi Kırklarelispor karşısında 2-0 geriden gelerek 2-2 berabere kalmayı başardı.

Pek tabii hâlâ daha ligde küme düşmesi en muhtemel takım olarak gösterilen Eskişehirspor’da bu 1 puan çok ciddi bir değişim yaratamayacak. Ancak takımın kendine olan güveni ve yükselişe geçebilmesi adına bu puanı önemsediğini hatırlamakta fayda var.

Tarsus İdman Yurdu adına orta sıralardaki mücadeleyi etkileyecek sonuçlar ortaya çıkmış olsa da Eskişehirspor’un aldığı bu beraberlik sıcağı sıcağına olabilecek en önemli gelişmelerden birisi olarak kaydedildi.

30’uncu hafta müsabakası Eskişehirspor’un sahasında ve 13 Mart’ta oynanacak. İki takımın da ilginç yapılara sahip olan takımlar olması bu maçı lezzetli kılıyor.