Tarsus İdman Yurdu 12. Haftada Çorum F. K’yı Konuk Edecek

TFF 2. Lig Beyaz grupta 2022 2023 sezonu 12. Haftasında Tarsus İdman Yurdu ile Çorum F. K karşı karşıya gelecek. Bu mücadelede Tarsus İdman Yurdu Çorum F. K’yı konuk edecek.

Tarsus İdman Yurdu’nun ev sahibi olacağı bu mücadele 30 Ekim Pazar günü saat 19:00’da başlayacak. Tarsus İlçe Stadyumu’nda oynanacak olan mücadelede orta hakem olarak Şevket Teker düdük çalacak. Bu karşılaşmada Şevket Teker’in yardımcılıklarını Hüseyin Kıvanç Durmaz ve Çağrıcan Pazarcıklı ikilisi olurken 4. Hakem olarak ise Erdem Temel görev alacak. Türkiye Futbol Federasyonundan bu mücadeleye gözlemci görevinde Yavuz Çetin atanırken Temsilci olarak ise Ali Koç ve İsmail S. Çolak görev alacak.

Bu mücadelede Tarsus İdman Yurdu’nun hiçbir eksiği bulunmazken Çorum F. K’da Ferhat Yazgan sarı kart cezalısı olduğu için bu maçta forma giyemeyecek.

Tarsus İdman Yurdu ile Çorum F. K’nın Bu Sezonki Performansı

TFF 2. Lig Beyaz Grupta 2022 2023 sezonunda 11 hafta geride kalırken Tarsus İdman Yurdu bu mücadelelerden 3 kez galibiyet ile ayrılırken 7 mücadeleden ise beraberlik ile ayrıldı ve yalnızca 1 kez sahadan mağlup olarak ayrıldı. Teknik Direktör Serdar Bozkurt yönetimindeki Tarsus İdman Yurdu 12 gol atmayı başarırken 10 kez ise topu kendi ağlarında gördü. Mersin ekibi geride kalan 11 haftalık periyotta gösterdiği performans ile 16 puan toplamayı başardı ve TFF 2. Lig Beyaz grupta 11. Haftayı 9. Sırada tamamlamayı başardı.

Çorum F. K 2022 2023 sezonunda TFF 2. Lig Beyaz grupta geride bıraktığımız 11 haftalık periyotta 5 maçtan galibiyet ile ayrılırken yalnızca 1 maçı beraberlik ile tamamladı ve 4 maçta ise mağlubiyet yaşadı. Kırmızı siyahlı ekip bu sezon geride kalan maçlarda rakip fileleri 14 kez havalandırmayı başarırken kalesinde ise 11 gole engel olmayı başaramadı. Teknik direktör Mert Nobre’nin öğrencileri göstermiş olduğu performans ile 16 puan toplamayı başardı ve TFF 2. Lig Beyaz grupta 12. Haftaya 8. Sıradan giriş yaptı.

Tarsus İdman Yurdu ve Çorum F. K’nın Karşılaşma Geçmişleri

Tarsus İdman Yurdu ile Çorum F. K daha önce 4 kez karşı karşıya geldi. Bu mücadelelerden 2 tanesinde ise Tarsus İdman Yurdu ev sahibi olan taraf oldu. Tarsus İdman Yurdu’nun ev sahibi olduğu bu 2 mücadeleden 1 tanesinde ev sahibi ekip galip gelirken 1 maçta ise iki takım yenişemedi ve takımlar puanları bölüştüler.

Tarsus İdman Yurdu ile Çorum F. K’nın karşı karşıya geldiği ve Tarsus İdman Yurdu’nun ev sahibi olduğu son mücadele 2019 – 2020 sezonunun 26. Haftasında oynanmıştı. Mersin ekibinin ev sahibi olduğu bu mücadelede Tarsus İdman Yurdu 3 – 0 skor ile galip gelmeyi başardı.