Silifke Belediyespor Performansıyla Göz Dolduruyor

Mersin denildiği zaman birçok kişinin aklına doğal olarak geçmiş yıllarda Süper Lig’de de mücadele etmiş olan Mersin İdman Yurdu geliyor. Ancak, Mersin’in uzun süreden bu yana Süper Lig’de temsil edilmediğini söylemeliyiz. Yine de şehirdeki futbol sevgisi devam ediyor.

Mersin’in yüzünü güldürmeyi amaçlayan takımlardan birisi de Silifke Belediyespor! Gelin, Silifke Belediyespor’un son durumuna yakından bakalım!

Silifke Belediyespor İkinci Devre Hazırlıklarını Devam Ettiriyor

Her şeyden önce, Silifke Belediyespor’un 2021 – 2022 sezonunda Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 1. Grup’ta mücadele ettiğini söylemeliyiz. Takım; ligin ilk yarısında ortaya koyduğu performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini topladı. Hatta, Silifke Belediyespor’un ilk devreyi yenilgisiz lider olarak bitirdiğini de söylemeliyiz. Futbolcular ikinci devrede de benzer performansı göstermeyi hedefliyorlar. Takımın ikinci yarı hazırlıkları aralıksız devam ediyor.

Silifke Belediyespor; ikinci yarı hazırlıklarını tahmin edilebileceği üzere Ünal Ünüvar Spor Kompleksi’nde sürdürüyor. Takımda herkesin bir hayli neşeli ve umutlu olduğunu söylemek mümkün! Futbol Şube Sorumlusu Alp Kadıoğlu; ilk devreyi zirvede bitirdiklerini ve ikinci yarı hazırlıkları kapsamında Antalya’da 10 gün boyunca kamp yaptıklarını ifade etti. Söz konusu kampın oldukça verimli geçtiğini de sözlerine ekledi.

Alp Kadıoğlu; Antalya kampının ardından futbolculara dört günlük izin verdiklerini söyleyerek bu iznin bitmesinin ardından ikinci yarı hazırlıklarına tesislerinde yaptıkları çalışmalarla devam ettiklerini de belirtti. Bunun yanı sıra, takımın hedefinin ikinci devreyi de sorunsuz bir şekilde tamamlamak olduğunu sözlerine ekledi. Silifke Belediyespor; ikinci yarıda da çok iyi bir performans göstererek grubunu birinci sırada bitirmeyi hedefliyor. Ardından, play-off maçları sonucunda bir üst lige çıkmak istiyor. Alp Kadıoğlu; bunu başaracak güçlerinin olduğunu belirtirken kulübe bu süreçte maddi ve manevi destek veren herkese de teşekkür etti.

Bölgesel Amatör Lig’de Maçlar Ertelendi Mi?

Ocak ayının son günlerini yaşadığımız bu dönemde tüm Türkiye’nin olumsuz hava şartlarının etkisi altında olduğunu söyleyebiliriz. Süper Lig’in ve TFF 1.Lig’in bir haftalık araya girmesi önemli bir avantaj oldu. Ancak, diğer ligler için aynı şeyleri söylemek mümkün değil! Türkiye Futbol Federasyonu; olumsuz hava şartlarını düşünerek 3.Lig’teki maçları erteledi. Bu kararın ardından futbolseverler Bölgesel Amatör Lig maçlarının ertelenip ertelenmeyeceğini merak ediyorlardı. TFF; bu konuya da açıklık getirdi.

Bölgesel Amatör Lig’de ikinci yarının ilk maçları olumsuz hava şartları sebebiyle bir haftalığına ertelendi. Bir başka deyişle, 29-30 Ocak 2022 tarihlerinde oynanması planlanan maçlar; 5-6 Şubat 2022 tarihlerinde oynanacak.

Silifke Belediyespor ile ilgili farklı bir husus daha bulunuyor. Mersin temsilcisi; 6 Şubat 2022 günü deplasmanda Pozantı Belediyespor ile karşı karşıya gelecekti. Ancak, rakip takım ligden çekildi. Bu yüzden, Silifke Belediyespor; söz konusu maçı 3-0’lık skorla hükmen kazandı.