Basketbol

Şampiyon Mersin Büyükşehir

Tarsus Çukurova Spor Kulübü ile karşı karşıya gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Basketbol A Takımı, 88-63 skorla sona erdir. Mücadelenin kazananın Mersin Büyükşehir ise şampiyonluğa adını yazdırdı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile şampiyonluk maçına çıkan Tarsus Çukurova Spor Kulübü, Belediye’ye 88-63 mağlup oldu. Büyük final maçının şampiyonu ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü oldu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Vahap Seçer’in isteği üzerine kurulmuş olan Erkek Basketbol A Takımı, isteğin ve azmin kazanımlarını almaya başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin temsilcisi takım, dün Edip Burhan Spor Salonu’nda çıkmış olduğu mücadelede, Tarsus Çukurova Spor Kulübü ile kıyasıya mücadele etti. 88-63 skorla rakibini mağlup etmeyi başaran Belediye temsilcisi ekip, almış olduğu galibiyet ile şampiyonluk unvanını almayı başardı.

Bölgesel Lig Temsilcisi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Basketbol A Takımı, almış olduğu bu şampiyonluk ile, bundan sonrasında Bölgesel Lig mücadelelerinde Mersin’i temsil edecek.

Şehri temsil edecek takımın ayrıca 3. Lig final mücadelelerinde de yer alacağı bilgisi de edinildi.