Mersinde Spor

Kar Festivali’nde Voleybol Şampiyonası Olacak

Toroslar Belediyesi, yapmış olduğu spor etkinlikleri ile hem Türkiye’de hem de dünyada sportif organizasyonların merkezi haline gelmeyi başardı. Bu sefer ise bir ilki gerçekleştirmek için adım attı ve Mersin’de ilk kez Arslanköy yaylasında Kar Festivali ve Kar Voleybolu etkinliğini olacağını duyurdu.

Mersin’in Toroslar Belediyesi, yapmış olduğu sportif faaliyetler ile hem Türkiye’ye hem de dünyaya adını duyurmayı başaran belediyelerden birisi. Bu kez de farklı bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Hazırlık sürecinde edinilen bilgilere göre ise Toroslar, Kar Festivali ve Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

Belediyeden yapılan açıklama göre ise Kar Festivali Arslanköy yaylasında gerçekleşecek. Üstelik yayla, Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’na da ev sahipliği yaparak ilke imza atacak.

Festival 25 Ocak’ta Başlıyor

Çocuk, genç ve yaşlıların çok fazla eğleneceği festivalin tarihleri ise 25 Ocak Cumartesi ve 26 Ocak Pazar olarak planlandı.

2 gün boyunca harika bir manzara eşliğinde devam eden festivalde 2020 Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası da damgasını vuracak.