MSK Hentbol Türkiye Kupası’na Katılma Hakkını Elde Etti

Mersin; spora meraklı insanların yaşadığı bir şehirdir. Geçtiğimiz günlerde bu şehirde düzenlenen Veteranlar Kupası sahiplerini bulmuştu. Belirli bir yaşın üzerindeki insanların katıldığı bu organizasyon dahi Mersin’in ne kadar spor sevdalısı bir şehir olduğunu gösteriyor.

Takdir edersiniz ki, Mersin’in Süper Lig’de yer alan bir futbol takımı bulunmuyor. Ancak, şehrin bilhassa kadınlar basketbolda önemli başarılarının olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, hentbolda faaliyet gösteren Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü de başarıları ile dikkat çekiyor. Bu noktada, MSK Hentbol’un bu sezon Türkiye Kupası’nda mücadele edeceğini söylemeliyiz.

MSK Hentbol Başarıları ile Dikkat Çekiyor

Büyükşehir Belediyesi MSK Kadın Hentbol Takımı; geçtiğimiz sezon 2. Lig B Grubu’nda oynadığı altı maçı da kazanarak önemli bir başarıya imza atmıştı. Mersin; hentbol kategorisinde uzun süredir herhangi bir başarı elde edememişti. Bu noktada, MSK Kadın Hentbol Takımı’nın yaklaşık 12 yıl aranın ardından göstermiş olduğu bu başarı dikkat çekiciydi. Elde ettiği başarı ile 1. Lig’e yükselen MSK Kadın Hentbol Takımı; bir ilke daha imza attı.

MSK Kadın Hentbol Takımı’nın formasını giyen başarılı sporcular; Mersin’in tarihinde ilk kez hentbol branşında Türkiye Kupası’nda mücadele etmesini sağladılar. Kadınlar Türkiye Kupası kura çekimi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Kura çekimine kulübü temsilen MSK Hentbol ve Voleybol Şube Sorumlusu Haluk Gülbahar, Hentbol Kadın Takım Menajeri Ozan Kaya ve takımın yardımcı antrenörü Özgür İlmek katıldı.

Kura çekiminin ardından MSK Hentbol Takımı’nın önünün açık olduğunu söyleyebiliriz. A Grubu’nda yer alan MSK Hentbol Takımı’nın rakipleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi, Antalya Anadolu SK ve Tekirdağ Belediye SK yer alıyor. Söz konusu maçların 22 ila 26 Ocak 2022 tarihleri arasında Mardin’de oynanacağını söylemeliyiz.

Türkiye Kupası’na bu sezon 12 Süper Lig takımının yanı sıra sekiz 1.Lig takımı da katılıyor. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar kendilerini bir üst turda bulacaklar. MSK Hentbol Takımı; gruptaki üç rakibini de geçtiği takdirde kendisini Türkiye Kupası’nın ilerleyen turlarında bulabilir.

MSK Hentbol Sezona Nasıl Başladı?

Spora verdiği önem ile bilinen Mersin’i hentbol kategorisinde temsil eden MSK Hentbol; 2021 – 2022 sezonunda 1. Lig Kadınlar A Grubu’nda yer alıyor. Şu ana kadar ligde dokuz maç oynayan takım; bu maçların sekizini kazanarak önemli bir başarı elde etti. Yalnızca bir mağlubiyet alarak kendisine inananların güvenini boşa çıkarmadı. Bir başka deyişle, MSK Hentbol’un 1. Lig Kadınlar A Grubu’nda lider durumda bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, dokuz maçta 273 gol atarken kalesinde 214 gol gördü. 16 puan toplayan MSK Hentbol’un en yakın rakibi Elazığ SYSK ile arasında üç puan fark bulunuyor.

Sonuç olarak, MSK Hentbol; Türkiye Kupası’nda da Süper Lig takımları ile en iyi şekilde mücadele edecektir.