Mostafa Mohamed Nantes’de Neler Yaptı?

Sarı kırmızılı takım Galatasaray sezon başında geniş çaplı bir transfer süreci ile başladıkları yeni sezon da kadrosunda birçok isim ile yollar ayrılırken bazıları ile de kiralık olarak başka takımlara gönderilmeleri tercih edildi.

Yerli ve yabancı yıldız transferleri ile sezona çok iyi bir giriş yapan sarı kırmızılı takım da kiralık olarak gönderilen ve dönüşünden veya bonservis bedeli ile kar ede edilecek isimler arasında ilk sırada Mısırlı golcü 25 yasındaki Mostafa Mohamed var.

Sarı kırmızılı takımın Zamalek ‘ den kadrosuna kattığı Mısırlı golcü 25 yasındaki Mostafa Mohamed bu sezonu Fransız ekibi olan Nantes ‘ de geçirdi. Sezon sonunda takıma dönmesi beklenen Mısırlı golcü için sarı kırmızılı takımın teknik patronu Okan Buruk ‘da yaz kampında bir kez daha oyuncusuna şans vererek son durumunu görmek istese de son yaşananlar sonrasında neler olacağı merak ediliyor.

Fransa’da Lig 1 de oynanan karşılaşmalarda tüm takımlar LGBT temalı formalar giymişti. Fakat Mostafa Mohamed, dini inancını gerekçe göstererek, bu formayı giymeyeceğini kulübü ile paylaşarak açıkladı. Yaşanan gelişmelerin üzerine 25 yaşındaki golcü, kadro dışı bırakıldı.

Bu gelişmeler sonrasında ise sarı kırmızılı takımın nasıl bir reaksiyon vereceği merak edilirken, teknik patron Okan Buruk oyuncusunun sezon sonunda geri çağrılması istediği yönünde çıkan haberler ve ultraslan Taraftar grubunun da Mısırlı oyuncuya destek mesajları sonrasında büyük ihtimal ile sezon sonunda sarı kırmızılı forma ile buluşacak.

BU SEZON NANTES’ E KATKISI NE OLDU?

25 yasındaki Mısırlı golcü Mostafa Mohamed bu sezonu aslında çok istediği Avrupa ‘ da Fransa’ da geçirdi.

Yaz transfer döneminde Fransa Ligue 1 ekiplerinden Nantes’ e kiralanan Mostafa Mohamed, şimdiye kadar 49 maçta 11 gol ve 4 asistlik performans sergiledi. 5.7 milyon Euro’ luk satın alma opsiyonu bulunan Mısırlı futbolcunun son gelişmeler sonrasında Fransız ekibi bu opsiyonu kullanmaya sıcak bakmıyor.

Bu sezon Lig 1 de 8 gol 2 asist ile takımına destek olan Mostafa Mohamed 34 lig maçının da 18’ inde ilk 11 de süre aldı.

Süre almasında sorun olmayan golcü oyuncu kulübü ile son yaşadıkları sonrasında aradaki köprüler tamamen atılmış gibi duruyor.

PAS VERMEYİ ÖĞRENEMEDİ

25 yasındaki Mısırlı golcü Mostafa Mohamed’ in Galatasaray ‘ da da yasadığı en büyük sıkıntılardan birisi de golcü oyuncu tamam ama pas opsiyonlarını hiç düşünmüyor.

Yerli yersiz yerlerden şutlar çıkararak atakları doğru sonuçlandıramayan Mısırlı golü aynı özelliği Nantes’ de devam etti. Bu sezon ki istatistikler de pas opsiyonunu kullanmayan golcü oyuncu çektiği çoğu şutta da isabet oranını çok zayıf kaldı.

Galatasaray ‘ da bunu nasıl düzeltir ki takım oyunu oynayan sarı kırmızılılar da süre alması bu formu ile zor.