Fenerbahçe’nin Kiralanan Oyuncuları Parlıyor

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk iddiasını sürdüren Fenerbahçe gelecek sezon kadro planlamasına da başlamış durumdalar.

İç ve dış transfer de çalışmalara devam eden sarı lacivertli takım sezon sonun da sözleşmesi bitecek oyuncular ile de görüşerek bazıları ile yolları ayrıma kararı alırken bazı isimler ile de sözleşme yenilemek için çalışmalarına kaldıkları yerden devam ediyorlar.

Sarı lacivertli takımın bu sezon başında birçok yerli ve yabancı isim ile kadrosunu güçlendirirken bazı isimler ile de kiralık olarak başka takımlara gönderilmişlerdi.

Bu sezon kiralık olarak yollarını ayırdığı 3 isim, Mergim Berisha, Bruma ve Emir Ortakaya’ nın, kiralık gittikleri takımlardaki başarılı grafikleri sarı lacivertli yönetimin yüzünü güldürdü.

3 isim de gittikleri takımlarda gösterdikleri performansları ile dikkat çekerek hem bonservis anlamında hem de sarı laciverti formayı giymeleri halinde yeni transfer olarak görülecekler.

MERGİM BERİSHA BU SEZON BUNDESLİGA’NIN YILDIZI OLDU

Sezon başında kadroda düşünülmeyen oyuncularının birçoğu ile yollarını ayırırken bazı isimler ile de kiralık olarak farklı takımlara göndermişlerdi. Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de sezon başında takımdan 24 yaşındaki Alman Mergim Berisha ‘ı Bundesliga ‘ da Alman ekibi Augsburg ‘ a kiralık olarak gönderilen isimler arasında yer aldı.

Sarı lacivertli takımın teknik patronu Jorge Jesus kadroda düşünmediği Mergim Berisha’ ın yollamasını istedikten sonra Alman oyuncu kiralık olarak Augsburg’ un yolunu tutmuş ve buradaki performansı ile Alman milli takımından davet bile aldı.

Sarı lacivertli takım dönemsini beklediği 24 yaşındaki oyuncu Mergim Berisha ‘ı Bundesliga ‘ da Augsburg’ da göstermiş olduğu performans sonrasında Alman ekibi yıldız oyuncunun bonservisini alma hazırlığı yapıyor.

Bu sezon takımı ile lig de 22 karşılaşmada süre alan Alman golcü 9 gol 4 de asist ile takımına katkı sunarak dikkatleri çekti. Augsburg’un, Almanya Milli Takımı’na seçilen 24 yaşındaki oyuncunun 4 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanması bekleniyor. Kullanmasa bile Fenerbahçe’de yer bulması büyük ihtimal.

BRUMA BRAGA İLE KENDİNE GELDİ

Fenerbahçe’nin en çok konuşulan transferlerinden olan Bruma Portekiz ekibi olan Braga kiralık olarak süre alıyor.

Fenerbahçe’de 4 maç oynamasına rağmen devre arası bonservisi 4.25 milyon Euro’ya alınınca tepki gören Bruma, Braga’da adeta küllerinden doğdu.

Portekiz ekibi ile beraber iyi bir çıkış yakalayan 28 yasındaki oyuncu 16 maçta 4 gol, 5 asist üreterek takımına katkı sağlayan isimlerden birisi oldu. Sezon sonun da sarı lacivertli takım ile göre bileceğimiz isimlerden birisi olan Bruma Braga ‘nın da bonservisini de alması söz konusu.

FENERBAHÇE’NİN GELECEK SEZON STOPERİ BELLİ

Sarı lacivertli takımın 18 yaşındaki stoperi Emir Göztepe’de beklentilerin üstünde başarı gösterdi. 1. Lig’de ve Türkiye Kupası’nda 30 maçta forma giyen Emir, bu karşılaşmaların 25’inde 90 dakika görev yaparak önemi bir gelişim gösterdi.

Performansından memnun kalan Göztepe anlaşılması halinde 1 yıl daha kadrosunda tutmak istiyor.