Mersin’in Son Günlerdeki Spor Gündemi

Akdeniz’in incisi Mersin’de spor gündemi heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Futbol başta olmak üzere çeşitli alanlarda Mersin öne çıkmaya çalışıyor ve her geçen gün geliştiriyor. Her alanda gelişime açık olan ve sporun her dalında başarı elde etmek isteyen takımlarla dolu olan sıcak iklimli şehirde spor önemli.

Futbol alanında çok başarılı olamayan Mersin kendini özellikle şehir takımı olması yolunda geliştirmek için elinden geleni yapıyor fakat futbol konusunda sınıfta kalan bir şehir oldu.

İçel İdman Yurdu 12 Haftadır Berabere

Mersin’in köklü futbol takımı İçel İdman Yurdu TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele ediyor. TFF 3. Lig ve 3. Grubun 23. Haftasında Esenler Erokspor ile golsüz bir eşitlikle ayrıldı. Bu sonuç ile beraber İçel İdman Yurdu takımı 12 beraberlik sonucu alarak çok da istenilen bir noktada yer alamadığını gösterdi.

12 beraberlik sonucu ile bir türlü istediği sonuçlar ve istediği puanları alamayan İçel İdman Yurdu takımı kendi evinde, taraftarlarının önünde bir kez daha berabere kaldı ve istediği puanlardan uzaklaştığı bir haftayı daha geride bıraktı.

Ne yazık ki İçel İdman Yurdu aldığı bu sonuç ile liderlik yarışından da uzaklaşmış oldu. Lider takım ile şu an için arasında 11 puan fark bulunan İçel İdman Yurdu 2. Lig’e çıkmayı unutabilir.

39 puanla 6. Sırada haftayı kapatmayı başarabilen İçel İdman Yurdu’nun gelecek haftaki maçı 27 Şubat Pazar günü Edirnespor ile olacak. Mersin Sahasında oynanacak olan maç için İçel İdman Yurdu hazırlıklarına hız kesmeden başlayacak.

Mersin İdman Yurdu Müzesi Açıldı

Kırmızı lacivertli Mersin’in köklü takımı olan eski adıyla Mersin İdman Yurdu müzesi açıldı. 1925 yılında kurulan Mersin İdman Yurdu’nun başarılarının yaşatılacağı ve kariyerinin yaşatılacağı müze geçtiğimiz günlerde açıldı.

Şehrin yetkili kişileri ve Mersin İdman Yurdu’na gönül vermiş kişilerle eski futbolcular da bu müze açılışına geldiler. Mersin İdman Yurdu müzesinin en çok ihtiyacı olan şey belki de İçel İdman Yurdu’nun başarı ile TFF 2. Lig’e yükselmesi ve sonrasında da 1. Lig’e yükselmesi olacaktır.