İçel İdman Yurdu Kırıkkale Büyük Anadolu Spor ile Berabere Kaldı

Tıpkı Süper Lig ve TFF 1.Lig’de olduğu gibi 3.Lig’de de heyecan devam ediyor. Bir dönem Süper Lig’de yer alan Mersin İdman Yurdu; sergilediği performans ve bilhassa üç büyükler karşısında aldığı sonuçlarla dikkat çekmişti. Güncel tarih itibariyle, Mersin’in futboldaki temsilcilerinin başında gelen İçel İdman Yurdu’nun 3.Lig 3.Grup’ta yer aldığını söyleyebiliriz. Mersin ekibi; önümüzdeki sezonlarda Süper Lig’de yer almayı hedefliyor.

İçel İdman Yurdu; 3.Lig 3.Grup mücadelesinde deplasmanda Kırıkkale Büyük Anadolu Spor ile karşı karşıya geldi.

Maç Ne Zaman Oynandı?

13 Şubat 2022 Pazar gününün programında yer alan maç saat 13.00’te başladı. Başpınar Stadı’nda oynanan maçı Önder Turgay Demirdak yönetti. İçel İdman Yurdu; maç öncesinde dördüncü sırada yer alırken Kırıkkale Büyük Anadolu Spor ise beşinci sırada bulunuyordu. Birbirine yakın puanlarda yer alan iki takımın mücadelesinden kimin galip ayrılacağını herkes merak ediyordu.

İçel İdman Yurdu Sahaya 4-3-3 Dizilişi ile Çıktı

İçel İdman Yurdu’nu bu sezon Ender Alkan çalıştırıyor. Deneyimli teknik adam; diğer maçlarda olduğu gibi bu maçta da 4-3-3 dizilişine yer verdi. Maça hücum ağırlıklı bir kadro ile çıkmayı tercih etti. Kalede önceki maçlarda olduğu gibi Sertaç Güzel vardı. Defansta Gökcan Gelmen, Özkan Zileli, Aslan Gök ve Erhan Karayer görev aldı. Üçlü orta sahayı oluşturan isimler arasında Nurettin Çağlar, Batuhan Ayvaz ve Berkay Öztuvan vardı. Ömer Önder, Ömer Çiçek ve Murat Can Bölükbaşı; ileri üçlüde yer alan isimlerdi.

İçel İdman Yurdu; bu maçı kazanmak adına elinden geleni yapacağını çıkan kadro ile de belli ediyordu. Ancak, Mersin temsilcisi; maçı galibiyetle tamamlayamadı. Devre arasında transferler de yapan İçel İdman Yurdu’nun bu maçta beklenen görüntüsünden bir hayli uzak olduğunu söyleyebiliriz.

Maçta Gol Olmadı

içel idman yurdu

Her iki takım da bu maçı kazanmak adına sahaya çıkmışlardı. Kırıkkale Büyük Anadolu Spor; saha ve seyirci avantajından dolayı bir adım önde görünüyordu. Ancak, İçel İdman Yurdu’nun da rakibinden eksik kalan bir yanı yoktu.

Karşılaşmanın ilk yarısında kısır bir futbol söz konusu idi. Her iki takım da pozisyon bulmakta zorlandı. İçel İdman Yurdu; ikinci yarıda oyuncu değişiklikleri yaparak skoru kendi lehine çevirmeye çalıştı. Furkan Güneş, Umut Aydın, Serhat Tunç ve Muhammed Raşit Şahingöz oyuna giren isimler oldular. Ancak, her iki takım da 90 dakikalık sürede gol bulmayı başaramadı. Sonuç olarak, maç; başladığı gibi 0-0 tamamlandı.

İçel İdman Yurdu Ligde Ne Durumda?

Mersin temsilcisi; bu sezon 22 maça çıktı. Bu maçların dokuzunu kazanmasını bildi. 11 maçı beraberlikle tamamladı. Yalnızca iki yenilgi aldı. Attığı 23 gole karşılık olarak kalesinde 16 gol gördü. Topladığı 38 puanla dördüncü sırada yer alıyor.