İçel İdmanyurdu’nun Yeni Transferi Ömer Çicek

TFF 3.Lig 3.Grubun 22. Haftasında Derincespor Belediye ile karşılaşacak olan İçel İdmanyurdu, hazırlıklarına tüm hızla devam ediyor. Ara transfer döneminde kırmızı lacivertli  ekibe katılan 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Ömer Çicek, 3.Lig’de oldukça iddialı olduklarını dile getirdi.

Ligdeki diğer rakiplerden her anlamda üstün olduklarını söyleyen tecrübeli orta saha oyuncusu, 2.Lig’de yer alan takımlara karşı bile mücadele edebilecek bir kadroya sahip olduklarını söylerken, takımın özgüveni konusunda önemli mesajlar verdi. Ligde altıncı sırada yer alan Mersin ekibinin 36 puanı bulunuyor.

İçel İdmanyurdu’nda Moraller Yerinde

içel idmanyurdu

TFF 3.Lig 3.grubun 22. haftasında İçel İdmanyurdu ile Derincespor Belediye karşı karşıya gelecek. Sezonun 2.yarısında play off için iddialı bir konuma gelmek isteyen Kırmızı lacivertli ekip, Derincespor Belediye maçının hazırlıklarını günde çift idman yaparak sürdürüyor. Antrenmanlarda morallerin yüksek olduğu gözlemlenirken, Ocak ayı transfer döneminde takıma katılan 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Ömer Çicek, Derincespor Belediye maçı öncesinde önemli mesajlar verdi.

Ocak ayı transfer dönemde birçok takımla görüşme gerçekleştirdiğini söyleyen Ömer Çiçek, gelen birçok teklifin arasından en uygun ve mutlu olacağı teklifi kabul ettiğini dile getirdi. İçel Idmanyurdu As Başkanı Ümit Saltık ve Sportif Direktör Vedat Çoban ile uzun süredir tanışıklığı olduğunu söyleyen Tecrübeli futbolcu, yakın zamanda Mersin’e çağırdıklarını ve kendisinin bu teklifi hemen kabul ederek imzayı attığını ifade etti.

Kırmızı lacivertli ekibi seçmesindeki en büyük etkenin Sportif Direktör Vedat Çoban ve Başkan Ümit Saltık olduğunu vurgulayan 28 yaşındaki orta saha, bu etkenin yanında İçel İdmanyurdu’nun projesinden de etkilendiğini dile getirdi. İçel İdmanyurdu’nun Türkiye’deki sayılı kulüplerden biri olduğunun altını çizen Tecrübeli orta saha, kendisinin Kırmızı lacivertlileri seçmesindeki unsurların  bunlar olduğunu söyledi.

“İçel İdmanyurdu’nu Hakettiği Yere Taşıyacağız”

Devre arasında kamp kadrosuna katılmasına rağmen takıma hemen ayak uyduran 28 yaşındaki orta saha, takımdaki yeni havanın oldukça iyi ve morallerin oldukça üst seviyede olduğunu ifade etti. Takımdaki bir çok kişi uzun süredir tanıdığını ve bundan dolayı hemen adapte olduğunu dile getiren Ömer Çiçek,  kendisinin sevdiği bir sistemde çalıştıklarını ve bu sebeple oyun sistemine alışmakta zorlanmadığını söyledi.

Teknik Direktör Ender Alkan’a övgülerde bulunan Çiçek, hocanın kendisiyle ve takımla olan iletişimin çok iyi olduğunu ve bunun ileride iş yapacak koşulu sağladığını ifade etti. Ender hocanın futbolun içerisinden geldiği için oyuncularla nasıl diyalog kuracağını iyi bildiğini dile getirdi.  İçel İdmanyurdu’nu hakettiği yere taşıyacaklarını söyleyen Başarılı kanat oyuncusu, oyuncular teknik heyet ve yönetimiyle bu sezona yüzde yüz odaklandıklarını ve camia içerisinde kenetlendiklerini ifade etti.

Ligde 36 puanla 6. sırada bulunan İçel İdmanyurdu 22.haftada  6 Şubat Pazar günü saat 13:00’te Derincespor Belediye ile karşı karşıya gelecek. Play off için önemli bir karşılaşmaya çıkacak olan Kırmızı lacivertli ekipte kadroda eksik bulunmuyor.