Mersin’deki Futbol Takımları 2021 – 2022 Sezonunu Nasıl Geçiriyor

Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi Mersin’de de futbolun çok sevildiğini söylemeliyiz. Mersinliler; Süper Lig özlemi ile yanıp tutuşuyorlar.

Ancak, bir dönem Süper Lig’de mücadele eden ve güzel sonuçlar alan Mersin İdman Yurdu’nun ligden düşmesinin ardından herhangi bir Mersin futbol takımının Süper Lig’de yer alamadığını söylemeliyiz. Ancak, yine de Mersin’deki takımlar; 2021 – 2022 sezonunda fena olmayan bir performans gösteriyorlar.

Tarsus İdman Yurdu Nasıl Bir Performans Gösteriyor?

Tarsus İdman Yurdu; 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alıyor. Mersin ekibi; bu sezon 19 maça çıktı. Bu maçların beşini kazandı. Ayrıca, altı maçtan beraberlikle ayrıldı. Sekiz maçı kaybederek taraftarlarını üzdü. Attığı 15 gole karşılık olarak kalesinde 18 gol gördü. Topladığı 21 puanla ligde ligde 15. sırada yer aldığını söylemeliyiz.

Tarsus İdman Yurdu; bu sezon beklentilerin çok gerisinde kaldı. Mersin ekibi; daha iyi performans göstermek zorunda! Aksi takdirde, küme düşme korkusu yaşayabilir. Buna ek olarak, Tarsus İdman Yurdu’nun ilk beş içerisinde yer alıp bir üst lige yükselmesinin bir hayli zor hatta imkansız olduğunu söylemeliyiz.

İçel İdman Yurdu’nun Durumu Nasıl?

Bir diğer Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu; 3. Lig Grup 3’te yer alıyor. Ender Alkan’ın çalıştırdığı İçel İdman Yurdu; bu sezon 19 maça çıktı. Bu maçların sekizini kazanmayı başardı. Ayrıca, dokuz maçı da beraberlikle tamamladı. Yalnızca iki yenilgi aldığını söylemeliyiz. Attığı 21 gole karşılık olarak kalesinde 15 gol gördü. Topladığı 33 puanla güncel tarih itibariyle ligde beşinci sırada yer aldığını söylemeliyiz.

İçel İdman Yurdu; devre arası transfer dönemini başarılı bir şekilde geçirdi. Ömer Çiçek, Nurullah Kaya, Nezir Özer, Berkay Öztuvan, Nurettin Çağlar ve Umut Aydın; kış transfer döneminde takıma katıldılar. Sonuç olarak, İçel İdman Yurdu; sezonun ikinci yarısında çok daha iyi performans gösterip önümüzdeki sezon bir üst ligde mücadele etmek adına elinden geleni yapacak.

Diğer Mersin Kulüpleri Hangi Liglerde Yer Alıyor?

İdman Yurdu 1925 Spor; Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 1. Grup’ta yer alıyor. Güncel tarih itibariyle, bu ligde dokuz maça çıkmıştır. Bu maçlardan yalnızca ikisini kazanmıştır. İki maçı berabere tamamladığı gibi beş maçtan da yenilgiyle ayrılmıştır. İdman Yurdu 1925 Spor; topladığı sekiz puanla sekizinci sırada yer alıyor.

Mersin 33 FK; BAL 4. Bölge 1. Grup’ta yer alan bir diğer Mersin temsilcisi! Bu sezon liginde dokuz maça çıktı. Bu maçlardan dördünü kazanırken üç maçtan da beraberlikle ayrıldı. İki maçı da kaybetti. Güncel tarih itibariyle, topladığı 15 puan ile altıncı sırada yer alıyor.

Bu iki takım dışında Mersin’de amatör liglerde mücadele eden birçok kulübün olduğunu söyleyebiliriz. SAL A, SAL B, 1A A, 1A B, 1A C, 1A D ve 1A E Grubu olmak üzere toplam yedi grupta mücadeleler devam ediyor.