İçel İdman Yurdu’nda Hedefler Büyük

TFF 3.Lig 3.Grup’ta başarılı bir performans sergileyen ve Play-Off potasının hemen altında yer alan İçel İdman Yurdu, bu sene başarıya ulaşan takımlar arasında yer almak ve adını TFF 2.Lig’e yazdırmak istiyor. Mersin temsilcisi, en son oynadığı maçta 23 Ocak 2022 Pazar günü kendi sahasında konuk ettiği Karşıyaka’yı 2-1 ile geçmeyi başarırken oldukça da iyi bir performans sergilemeyi bildi. Geçtiğimiz günlerde takımın genel durumuyla alakalı açıklamalarda bulunan İçel İdman Yurdu Başkanı Metin Saltık, taraftarlara da çağrıda bulundu.

İçel İdman Yurdu’nun Yükselişi

Mersin’in en önemli spor kulüpleri arasında yer alan ve TFF 3.Lig 3.Grup’ta oldukça başarılı bir performans sergileyen İçel İdman Yurdu, ligin ikinci devresine oldukça iyi bir giriş yapmayı başardı.

Mersin temsilcisi, dış sahada oynadığı Ağrı 1970 Spor maçında sahadan 2-1 galip ayrılarak 3 puanla başladığı devrede, bir sonraki hafta kendi sahasında konuk ettiği Karşıyaka’ya da aynı tarifeyi uyguladı ve 2’de 2 yaparak moral buldu.

Ligde oynadığı 19 maçta 8 galibiyet, 9 beraberlik ve 2 mağlubiyeti bulunan İçel İdman Yurdu, topladığı 33 puanla birlikte play-off potasında kendisine de yer açarken, bu durum takımlarının eski günlerine döneceğine dair ümidi olan taraftarları da oldukça memnun etti.

2’de 2 yaparak formunu kanıtlamayı başaran İçel İdman Yurdu’nda Başkan Metin Saltık da önemli değerlendirmelere imza attı.

İtici Güç

Mersin’in yerel spor sitesi spor33.com’a özel açıklamalarda bulunan Başkan Saltık, teknik direktör Ender Alkan’ın takımın başına geçmesiyle birlikte yakaladıkları ivmeye değinirken, hocanın istekleri doğrultusunda yapılan önemli transferlerle kadrolarını güçlendirdiklerinin altını çizdi.

Ağrı 1970 Spor karşısında alınan başarılı sonuca değinen ve çıkışlarını sürdürmek istediklerini belirten İçel İdman Yurdu Başkanı, takımın zorlu ve çetin geçecek bir yarışa gireceğini ve başarıya ulaşmak istediklerini dile getirdi.

İçel İdman Yurdu’nun yakaladığı başarının kentin havasını değiştirdiğine dikkat çeken Başkan Saltık, siyasilerle ve bürokratlarla da ilişkilerin ilerlemeye başladığını ve takımın şehirden manevi olarak destek almaya başladığını ifade etti.

Bu zamana kadar maddi yükün büyük bir kısmını kendisinin karşıladığını ve Yönetim Kurulunda yer alan diğer isimlerin kendi güçlerince ellerinden geleni yaptığını belirten İçel İdman Yurdu Başkanı, şehrin ileri gelenlerinin manevi olduğu kadar maddi de destek çıkmaları adına görüşmeler yapmaya devam ettiğini belirtirken, 2.Lig’e şehir halinde yükselmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Takımın Süper Lig’i hak eden bir takım olduğunu belirten İçel İdman Yurdu Başkanı, taraftarları da itidale çağırdı. Karşıyaka maçı öncesi yapılan röportajda maçın taraftar cezasının gölgesinde olduğunu belirten Saltık, taraftarların kendileri için itici güç olduğunu hatırlattı. Taraftarlarla ilgili olmazsa olmaz bir paydaş olduklarını dile getiren İçel İdman Yurdu Başkanı, taraftarlardan daha sakin olmalarını ve şampiyonluk yolunda bir ceza daha almamalarını rica etti.