İçel İdman Yurdu İkinci Yarıyı Açıyor

İçel İdman Yurdu, TFF 3.Lig Grup 3’teki mücadelesinin ikinci yarısına 16 Ocak 2022 Pazar günü, Ağrı 1970 Spor ile oynayacağı maçla birlikte başlıyor. Sezonun ilk haftalarında iyi bir başlangıç yapamasa da aldığı beraberlikler ve galibiyetler sayesinde 11 maçtan beri kaybetmeyen Mersin temsilcisi, ikinci yarıyı 10’uncu sırada yer alan rakibinin sahasında açacak. İlk yarının son 4 haftasında beraberlikler alan ve ekstra puan kayıpları yaşayan İçel İdman Yurdu, ikinci yarıda daha fazla puan toplama niyetinde.

2022 Model İçel İdman Yurdu

Mersin İdman Yurdu, Türk futboluna damgasını vurduktan sonra yaşadığı ekonomik krizler nedeniyle 2018 senesinde feshedilen ancak kulübün ve şehrin kültürünün yaşatılabilmesi adına İçel İdman Yurdu olarak tekrar tescillenmişti.

Aradan zaman geçti, futbolda çok şey değişti ancak Mersin şehrinin futbola olan alışkanlığı ve tutkusu değişmedi. TFF 3.Lig 3.Grup’ta mücadele eden İçel İdman Yurdu, halen Mersin’in en önemli temsilcisi ve tutkulu taraftarıyla birlikte her maça kazanmak adına çıkıyor.

Ligde oynadığı son 11 maçın tamamından puan veya puanlarla ayrılmayı başaran İçel İdman Yurdu, Play-Off potasına oldukça yakın ancak 3.Lig’de Play-Off Aşaması çok meşakkatli bir aşama ve buradan yükselebilmek adına çok daha iyi bir performans göstermeleri lazım.

İlk yarıda oynadıkları 17 maçta 6 galibiyet ve 9 beraberlik alarak 27 puan toplamayı başaran Mersin temsilcisi, 3.Lig ile alakalı bu durumları bildiği için devre arasında kadrosunu güçlendirdi ve ikinci yarıya daha iyi bir performans göstererek Mersin şehrinin hak ettiği yerlere çıkarılabilmesi adına uğraş vermek için hazırlar.

TFF 3.Lig 3.Grup’un ikinci yarısında oynayacağı ilk maçta, ilk devrede kendi sahasında 3-0 ile geçtiği Ağrı 1970 Spor takımına konuk olacak olan İçel İdman Yurdu’nun bu sezon 2’den fazla gol attığı tek maç da rakibine karşı oynanan maçtı.

İki takımı karşı karşıya getirecek müsabaka, 16 Ocak 2022 Pazar günü saat 13’te başlayacak.

İçel İdman Yurdu’nda sarı kart cezalısı olan Sertaç Güzel ve Muhammed Raşit Şahingöz Ağrı 1970 Spor karşısında oynanan maçta forma giyemeyecekler.

İçel İdman Yurdu’nun Gol Problemi

Üst sıralara tırmanmış ve son 11 maçından puanla ayrılmış olmasına rağmen İçel İdman Yurdu’nun gol yollarında derin bir sıkıntı yaşadığını söylemek yanlış olmaz.

17 maçta sadece 17 gol atabilen İçel İdman Yurdu’nun bu kadar puan toplayabilmiş olmasını sağlayan etmense Mersin temsilcisinin güçlü savunması olarak gösterilebilir. Bu sezon Ağrı 1970 Spor ile oynanan ilk maç dışında aldığı 5 galibiyetin 4’ünde sahadan 1-0’lık skorla ayrılarak 3 puanı hanesine ekleyen İçel İdman Yurdu’nun ikinci yarıda daha fazla gol atmayı başarabilmesi gerekiyor.

Mersin temsilcisi, son 5 maçında rakip fileleri 4 kere havalandırırken 2 kere kalesinde gol gördü.