İçel İdman Yurdu Ziraat Türkiye Kupası’ndan Elendi

Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme Turu kapsamında oynanan maçta İçel İdman Yudur, 28 Eylül Salı günü kendi sahasında Düzcespor’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadelenin normal süresi karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi.

Uzatmalarda da gol olmayınca karşılışmanın galibi seri penaltı atışları ile belirlendi. Seri penaltı atışlarında konuk takım Düzce, deplasmanda konuk olduğu rakibi İçel İdman Yurdu’nu 6 – 5 yenerek bir üst tura yükseldi. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk 90 dakikasında ev sahibi İçel İdman Yurdu’nun golünü Ömer Sezgin atarken; konuk takım Düzcespor’un golünü ise Tugay Keleş kaydetti.

Takımların İlk 11’leri

Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme Turu kapsamında oynanan maçta ev sahbi İçel İdman Yurdu, rakibi Düzecespor karşısında Orhan Erdoğan, Gkcan Gelmen, Batuhan Ayvaz, Ömer Sezgin, Ömer Önder, Uğur Göktaş, Burak Evren, Halil İbrahim Keleş, Özkan Zileli, Miraç Can Doksanoğlu ve Serhat Tunç 11’i ile maça başladı.

Diğer yandan konuk takım Düzcespor ise rakibi İçel İdman Yurdu karşısında Ersin Aydın, Muhammed Barutcu, Tugay Keleş, Berkehan Biçer, Barış Doğan, Eren Yeşil, Batuhan Arslan, Recep Kalkan, Erkan Şahin, Alperen Özşahin ve Osman Boz 11’i ile sahaya çıktı.

Maçın Detayları

Maçın ilk yarısında her iki takımda tehlikeli gol pozisyonları yakalamalarına rağmen aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Maçın 66. Dakikasında ev sahibi İçel İdman Yurdu, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Fakat ev sahibi İçel İdman Yurdu, bu penaltı atışını gole çeviremedi.

Maçın 79. Dakikasında ev sahibi İçel İdman Yurdu, Ömer Sezgin’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 0 yaptı. Maçın 88. Dakikasında ise konuk takım Düzcespor, Tugay Keleş’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca 90 dakika karşılıklı gollerle 1 – 1 berabere sona erdi.

Uzatmalarda da gol olmayınca maçta seri penaltı atışlarına geçildi. Seri penaltı atışlarında rakibi Düzcespor’a 6 – 5 kaybeden İçel İdman Yurdu, Ziraat Türkiye Kupası’na veda etti.