Mersin’de Şubat Sonu Spor Gündeminde Neler Oldu

Spor dünyasında Akdeniz’in incisi Mersin’de şubat sonunda güzel sonuçlar yaşandı ve Mersin halkı spor dünyasında mutlu mesut bir ay sonu yaşadı. Mersin’de futbol, hentbol ve basketbol alanlarında bu sezon başarı her koldan Mersin’de yer alıyor.

Bu yazımızda da İçel İdman Yurdu’nun son galibiyeti, Mersin Büyükşehir Belediyesi MSK U16 Kız Basketbol Takımı ve Silifke Amatör Lig oyuncularının başarılarına bakacağız.

İçel İdman Yurdu Sonunda 3 Puan Kazandı

Mersin’in futbol dalındaki köklü takımı İçel İdman Yurdu haftalardır kazanamıyordu. TFF 3. Lig ve 3. Grup’ta mücadele eden İçel İdman Yurdu kendi sahasında oynadığı maçı kazanarak 3 puanı aldı. Rakibi Criptoswaps Edirnespor’u konuk eden Mersin‘in başarılı temsilcisi maçı 1-0 kazandı.

Maçın tek golü karşılaşmanın daha başında, 5. Dakikada Umut Aydın tarafından atıldı. Play-off için mücadele eden İçel idman Yurdu için bu galibiyet oldukça önemli. Ev sahibi takım tam 18 maçtır galibiyet yüzü görmüyordu.

Israrla 18 hafta boyunca galibiyet arayan fakat başarılı olamayan İçel İdman Yurdu 18 haftanın ardından şeytanın bacağını kırdı ve maçı kazanıp 3 puanı kendi hanesine yazdırdı.

MSK U16 Kızları Basketbolda 4’te 4 Yapmayı Başardı

Mersin Büyükşehir Belediyesi MSK U16 Basketbol Takımı bölge müsabakalarında parkeye çıktı ve 4 gün boyunca oynadığı 4 farklı maçı da kazanarak 4’te 4 yapmayı başardı. MSK U16 Basketbol Takımı bu başarılarının ardından evlerine mutlulukla döndüler.

İlk gün Niğde Basketbol Akademi Spor Kulübünü 76-43, ikinci gün Gaziantep Gençlik ve Spor Kulübünü 64-32, üçüncü gün Antakya Güney’i 90-29 ve son günde de Konya Akşehir Spor Kulübü’nü 67-47 mağlup ederek 4 gün boyunca parkeden mutlulukla ayrıldı.

Böylelikle MSK U16 Basketbol Takımı Anadolu Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmış oldu. Başarılarınız devamlı olsun kızlar!

Silifke Belediyespor Amatör Lig’de 33 Puana Ulaştı

Mersin’in yazlık ilçelerinden birisi olan Silifke’de Silifke Belediyespor Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 1. Grupta mücadele ediyor. Kendi grubunda namağlup lider olan Silifke Belediyespor takımı son olarak rakibi Sarıçam Kürkçülerspor’u 2-0 yenerek 33 puana ulaştı.

Mersin plaka numarasına ulaşan Silifke Belediyespor takımı başarılarını daha da devam ettirerek sonuna kadar mücadele edecek.