Mersin’de Düzenlenen Veteranlar Kupası Sona Erdi

Futbol; her yaştan insan için en önemli eğlence kaynağıdır. İnsanlar; herhangi bir takımı destekleyerek stres atarlar. Ayrıca, taraftarlık duygusunu yaşarlar. Bunun yanı sıra, her yaştan insanın futbol takipçisi olduğunu da eklemeliyiz.

Takdir edersiniz ki, Covid-19 dolayısıyla futbol organizasyonlarının birçoğu ertelenmişti. Bilhassa halı sahaların uzun süre kapalı kaldığını söylemeliyiz.

Ancak, bu durum, yavaş yavaş tersine dönüyor. İnsanlar; yepyeni futbol organizasyonları sayesinde bu spora olan özlemlerini gideriyorlar. Bahsettiğimiz organizasyonlardan birisi de Mersin’de düzenlendi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Veteranlar Naftalin Ligi Kurtuluş Kupası; bu güzel şehirde büyük ilgi gördü. Gelin, bu organizasyonun kazananlarına yakından bakalım!

18 Ekim 2021 Tarihinde Başlayan Organizasyon Sona Erdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi; herkese örnek olacak bir karar alarak 45 yaş ve üzeri futbolcu ve antrenörlerin katılacağı Veteranlar Kupası’nı düzenledi. Bir başka deyişle, Naftalin Ligi’nde yer alan takımların katıldığı Veteranlar Naftalin Ligi Kurtuluş Kupası adı verilen organizasyon hayata geçirildi. 18 Ekim 2021 tarihinde 15 takımın katılımıyla başlayan bu organizasyon önceki gün sona erdi. Turnuvanın ardından kazananlara ödüllerini vermek adına tören düzenlendi. Bu törene katılanlar arasında Mersin İl Futbol Temsilcisi Ahmet Karataş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel ve daha birçok önemli ismin yer aldığını söylemeliyiz.

Turnuvayı kimin kazandığını herkes merak ediyor. Bu noktada, finalde Genç Mersin takımını penaltı vuruşları sonucunda 5-4 yenen BESYO Veteran takımının şampiyon olduğunu söylemeliyiz. Hem BESYO Veteran takımı hem de Genç Mersin takımı ödüllerini alarak bu organizasyondan mutlu bir şekilde ayrıldılar. Bunun yanı sıra, yarı finalde karşı karşıya geldiği Yol Spor’u mağlup ederek bu değerli organizasyonu üçüncü sırada tamamlayan Karacailyas takımı da üçüncülük kupa ve madalyasını alma hakkını kazandı.

BESYO Veteran takımında forma giyen İbrahim Belci; turnuvanın gol kralı oldu. Bu başarısından dolayı kendisine plaket verildi. Ayrıca, Genç Mersin takımının kalecisi Kaşif Tunca da turnuvanın en iyi kalecisi seçildiği için özel bir ödül aldı. Tüm bunlara ek olarak, turnuvaya vermiş olduğu katkılardan dolayı hakem Hüseyin Ertaş’a da plaket verildi.

Ahmet Tarakçı Turnuvaya Olan İlgiden Dolayı Bir Hayli Memnun Olduğunu İfade Etti

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ahmet Tarakçı; ilk defa düzenlenen bu turnuvanın Mersin halkı adına son derece önemli olduğunu belirtti. Mersin Naftalin Ligi Kuruluş Kupası’nın Mersin’in kurtuluşunun 100. yılı olmasından mütevellit organize edildiğini söyleyen Tarakçı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerin bu organizasyon sırasında anıldığını da sözlerine ekledi.

Tarakçı’ya göre bu turnuva sayesinde Mersin halkı birlik ve beraberliğin önemini kavramış oldu. Bunun yanı sıra, Mersinliler; Covid-19 döneminde sosyalleşme fırsatı bularak bu güzel turnuvanın keyfini çıkardılar.