Liman Şehri Mersin’de Güneşli Günleri Bekleyen Bir Semt Takımı : Arpaçsakarlar Spor

Liman kenti Mersin’in , Toroslar Dağı eteklerinde bir zamanların köy takımı , şimdinin ise Semt Takımı olan Arpaçsakarlar Spor , semtinin sporcuları ve Alt Yapıdaki çocukları ile Mersin Süper Amatör Futbol liginde , kendi imkanlarıyla tutunmaya çalışıyor ve geleceğe dair vizyonu ile yeni projelere hazırlanmayı bekliyor.

Arpaçsakarlar Spor Kulubü , 80’li yıllarda kurulmuş ancak yıllardır beklenen ilgiyi görememesinden dolayı amatör liglerde faaliyet göstermekte olan bir Futbol kulübü . Aynı Zamanda Atletizm, Güreş ve Bocce gibi Branşlarda ise imkan buldukça genç yetenekleri keşfedip, onları Milli Takım seviyesinde turnuvalara katılacak sporcu olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Arpaçsakarlar Yeni Bir Heyecan

arpacsakarlar

Arpaçsakarlar Kulübü , şimdilerde ise yeni bir heyecan yaşıyor. 2 senedir Covid önlemleri sebebi ile oynatılmayan Amatör Futbol ligleri , 2021 yılında yeniden başladı. Kimselerin imkan vermediği , Puansız küme düşer gözüyle baktıkları , Takım , Ligin ilk devresi bitmeye yakın 7 puan ile 6.sırada bulunuyor .

Kulubün Futbolcuları , sadece Futbolu meslek edinmemiş ; Lojistik , Restaurant , Turizm , Muhasebe, Yiyecek içecek ,gibi sektörlerde kendi mesleklerinde çalışan , antrenmanlarda ve maç günlerinde bir araya gelip , Altyapıdan gelecek vadeden sporcu ile birlikte , Aile ortamı diyebileceğimiz bir şekilde bu sezon ayağı yere basan bir takım olarak ligi ortalarda bitirmeyi ve Gelecek Senenin planlarını yapmayı hedeflemektedir.

Mersin’in Yeni Yüzü Arpaçsakarlar Olabilir

Ülkemizde maalesef futbola ve spora verilen değerler ortada iken , Bir Liman Kenti Mersin’in , Lojistik ve Dış Ticaret firmalarının fabrikalarını ve depolarının olduğu Arpaç semtinin takımı Arpaçsakarlar Spor , Kulüp futbolcularının ve yöneticilerinin verdiği emekler ile Güneşli Günleri Bekliyor .

Kim bilir , bugün bu haberi yaptığımızda Amatör Liglerde mücadele eden bu takım , belki de yıllar sonra Milli Takımlara oyuncular gönderecek , uluslarası turnuvalarda ülkemizi temsil edecek düzeyde bir takım olacaktır.

Bizde Sporculara ve yöneticilerine “Gerçekçi ol imkansızı iste” diyerek , bundan sonraki süreçlerde Başarılar diliyoruz.